Фільм Спогади про майбутнє – екранізація книги відомої британської пацифістки Віри Бріттен; витончене та трагічне видовище.

poster_434891914-й рік. Віра Бріттен (шведська акторка Алісія Вікандер, відома за фільмом Ex Machina) здає вступні іспити в Оксфорд та мріє стати письменницею. Її оточують симпатичні молоді чоловіки: брат Едвард (Терон Еджертон), друг Віктор (Колін Морган) і коханий, поет Роланд Лейтон (Кіт Херінгтон). Усім їм менше 20-и років, вони тільки починають жити, насолоджуються мальовничою англійської природою та компанією одне одного. З тією ж витонченістю, з якою режисер фільму Джеймс Кент звертає увагу на вікторіанські шпалери в будинку Бріттенів, капелюшки його мешканок та інші фешн- та дизайнерські деталі, незабаром буде продемонстровано роботу госпіталю на фронті: нескінченні носилки, молоді міцні хлопці з відірваними кінцівками, потоки крові та сліз…
Спогади про майбутнє (чи Заповіти юності – так влучніше було би перекласти оригінальну назву фільму Testament of Youth) – неймовірно якісна історична драма; від усвідомлення того, що скроєна вона за типовими для цього жанру шаблонами, перегляд її не стає нуднішим. В тому числі і завдячуючи виконавиці головної ролі, багатообіцяючій актрисі Вікандер. Сюжет же заснований на автобіографічній книзі Віри Бріттен (1893-1970), що вважається найбільш пацифістським літературним твором усіх часів і народів. Спогади про майбутнє демонструють історію Віри, юної дівчини, і з цієї історії дійсно складається один з найбільш антивоєнних посилів, які лишень можна собі уявити. Канва фільму досить проста – і в цьому чарівність видовища. Сумна чарівність, адже очима Віри жахи війни постають абсолютно неприйнятними, абсурдними, жахливими. Особливо – на тлі тієї чарівної атмосфери юності, що її так талановито передано в цій картині.

Трейлер:

Кадри: