Що спільного у Кін-дза-дза і Фейсбука? Це – Лео Габріадзе, грузинський актор і режисер, який колись виконав роль Скрипаля у психоделійній стрічці Георгія Данелії, а у 2014-у році зняв фільм про жорстокі реалії соціальних мереж.


Картина з бюджетом в мільйон доларів лише в США окупилася 32 рази, хоча на екрані показують тільки п’ять екранів зі Скайпу і ще пару сайтів і месенджерів. Сюжет закручений навколо подруги п’ятьох підлітків, яка здійснила самогубство. У день річниці її смерті хтось зламує акаунти героїв і починає розсилати повідомлення з погрозами.

За класикою жанру, саме в цей день у всіх підлітків вдома – нікого. І замість того, щоб відразу перервати моторошні та майже містичні події і покликати дорослих або поліцію, герої покірно слідують вказівкам загадкового Когось, який хоче за щось помститися їм.

Якщо заглиблюватися в філософію, то Видалити з друзів – про соціальну відповідальність кожного з нас; про те, як інтернет-життя стало не менш реальним, ніж життя реальне; про те, що усе таємне в підсумку стає явним. Якщо ж дивитися більш поверхнево, то це “злегка” трилер з інтригуючою зав’язкою та  досить стандартним розвитком сюжету. Кров, кишки, згасаюче світло і багато сліз – невід’ємні складові подібного видовища.

Видалити з друзів зацікавлює формою, але не виправдовується змістом. Утім, сумнівів немає: свою аудиторію фільм знайшов як в Америці, так і знайде на інших континентах. До речі, продюсером продюсером стрічки виступив Тимур Бекмамбетов.

Трейлер:

Постер:

poster_43810