Кобейн: Чортів монтаж – двогодинний документальний фільм про культового лідера групи Nirvana. Приголомшливе видовище і для шанувальників музиканта, і для цінителів документального кіно.


Хоч Курт Кобейн і скоїв самогубство 21 рік тому, у віці 27 років, у фільмі Kurt Cobain: Montage of Heck він виконує головну роль. Завдяки архівним зйомкам – а в США, де Курт і виріс, домашнє відео було доступне вже з 1970-х років – ми спостерігаємо Курта дитиною, перші виступи групи, яка навіть ще не називалася Nirvana, знайомимося з коханою рокера Кортні Лав тощо. Архівні зйомки чергуються з інтерв’ю – з батьками Кобейна, його сестрою, його першою дівчиною, бас-гітаристом Крістом Новоселичем і, звичайно ж, Кортні Лав. Деякі фрагменти біографії Курта, відтворені за його ж власними записами, анімовані. Звісно, звучить музика Nirvana.

Все це не тільки дозволяє ретельно ознайомитися з біографією Кобейна, але і зрозуміти, що призвело до трагічного фіналу зірки. По-перше, з самого початку він був важким підлітком через розлучення батьків. По-друге, – як і говорить його мати – був не готовий до слави. Якщо говорити грубо, то саме громадськість і вбила Кобейна – талановиту, але вкрай вразливу людину.

Американський 47-річний режисер Бретт Морген, який раніше зняв документальні стрічки про американського кінопродюсера Роберта Еванса (The Kid Stays in the Picture (2002)), підсудних “Чиказька сімка” (Chicago 10 (2007)), групу The Rolling Stones (Crossfire Hurricane (2012)), над Клятим монтажем почав працювати у далекому 2007-у році. Ідею режисера схвалила одіозна Кортні Лав, а також інші родичі музикнта, і, таким чином, це перший документальний фільм про Кобейна, знятий за сприяння його родини.  Морген отримав безпрецендентний доступ до особистих архівів Курта. У картині можна побачити не тільки рідкісні відеозаписи, а й щоденники музиканта, його малюнки і картини і т.д. Кортні і єдина донька Кобейна, Френсіс Бін, навіть виступили со-продюсерами цієї маштабної кінодокументальной роботи.

Цікаво, що, незважаючи на спосіб життя в стилі “грандж”, Курт Кобейн – це можна зрозуміти з фільму – був дуже працьовитим і вимогливим. Він не тільки цілодобово просиджував над піснями, а й планував перші виступи Nirvana з точки зору бізнесу. Так що Кобейн: Чортів монтаж вкрай корисно буде подивитися і тим, хто мріє створити власну музичну групу.

Трейлер:

Кадри: