Термінатор: Генезис з бюджетом $155 мільйонів – п’ятий фільм знаменитої кіносаги, в якому можна побачити постарілого, але напрочуд чарівного Арнольда Шварценеггера.

clip_image001Сюжет фільму дуже заплутаний – дія починається в майбутньому, в 2029-у році, коли людство перемогло корпорацію машин Скайнет завдяки мужності і сміливості Джона Коннора. З цього ж майбутнього в минуле (1984-й рік) вирушає Кайл Різ, щоб захищати Сару О`Коннор – мати Джона. Та все соромиться сказати, але його місія не стільки в захисті, скільки в “спарюванні” – саме Різ має стати батьком Коннора… Згодом герої потрапляють в 2017-й рік. Загалом, навіть з однією подорожжю у часі в будь-якому фільмі можна заплутатися, а коли їх кілька – настає повний колапс. На щастя, герої й самі іронізують з цієї заплутаності. Загалом, здорова частка простого гумору – те, що рятує Термінатор: Генезис.

Адже, в цілому, черговий фільм популярної франшизи не несе у собі нічого кардинально нового, та й з 1984-о та1991-о років, коли вийшли перші стрічки про Термінатора, глядач яких уже тільки див не бачив…

Режисером …Генезису виступив Алан Тейлор, який відзначився у 2013-у році картиною Тор 2: Царство темряви. В ролях – Джай Кортні (Кайл Різ), а також Емілія Кларк (Сара Коннор) і Джейсон Кларк (Джон Коннор) – не родичі.

Звичайно ж, родзинка фільму – 67-річний Арнольд Шварценеггер, якого можна побачити не лише в образі літнього захисника Сари, який повторює, що він “старий, але не іржавий”, але й молодим і топлес. Пік розвитку сюжету припадає на 2017-й рік, коли ось-ось має запуститися система Genisys, що об’єднує усі гаджети більше як мільярда користувачів і, ясна річ, здатна зруйнувати світ.

Термінатор: Генезис розрахований, мабуть, на давніх шанувальників франшизи. Незважаючи на сучасні спецефекти та велику кількість трюків, від блокбастера віє ностальгією. Такий собі кіноманський ретро-футуризм, який, втім, є гідною літньою розвагою. А ось те, що інші дві частини нової трилогії, які мають вийти у травні 2017-о і у червні 2018-о, взагалі хто-небудь буде дивитися, досить сумнівно.

Трейлер:

Кадри: