Стрінгер – розхвалений усіма, ким тільки можна, гостросюжетний медіа-трилер з Джейком Джилленголом у головній ролі. У прокат виходить 6 серпня.

Молодий і розумний хлопець Луїс Блум (Джилленгол) живе у Лос-Анджелесі та безуспішно намагається знайти роботу. Як завжди, допомагає випадок – одного разу Луїс проїжджає повз місце автокатастрофи і звертає увагу на знімальну групу, що фіксує трагедію. Блум вирішує зайнятися подібною справою: обладнує свою машину технікою, щоб прослуховувати поліцейську інформацію про місця злочинів та аварій, купує камеру, наймає помічника і перші сюжети по пару сотень баксів продає місцевим новинам, зачаровуючи і директрису телеканалу. Блум – дуже амбітний і сміливий персонаж, тож коли з`являється можливість потрапити до будинку з кількома трупами до приїзду поліції, він не вагається…

У журналістиці існує поняття “стрінгер” – фрілансер, який одержує плату за кожну конкретну зроблену роботу, але на постійній основі. Фільм Стрінгер хороший не тільки освітленням методів сучасної журналістики, цинізм в яких перевищує усі допустимі норми, а й цікавий тим, хто хоче заснувати свій бізнес – будь-який. Герой Джилленгола наполегливий, працьовитий, винахідливий, вміє маніпулювати людьми. Не усі його методи викликають схвалення, але більшість з них необхідні, щоб досягти успіху. У Стрінгері актор навіть трохи не схожий на себе: в цілому, милий, в окремі моменти він перетворюється на такого собі нічного монстра. Власне, і жанр стрічки визначений як “нео-нуар”.

Фільм номінувався на Оскар за Кращий сценарій і справедливо заслужив численні схвальні відгуки на свою адресу. Усе це незважаючи на те, що режисером виступив дебютант, брат відомого сценариста і режисера Тоні ГілрояДен Гілрой (причому різниця у віці братів – усього два роки).

Стрінгера цікаво буде дивитися любителям кримінальних трилерів, артхаусу, телевізійних новин, Голлівуду і всім, хто мріє про власний бізнес. Загалом, слова “сучасний шедевр” на постері Стрінгера – аж ніяк не перебільшення.

Трейлер:

Кадри: