Конкурсну програму “Молодості” ЛҐБТ-фільмів “Сонячний зайчик” (Sunny Bunny) відкриватиме стрічка німецького режисера Хайнера Карова “Камінг-аут” (Coming Out).

Фільм Камінгаут (1989) народився у буремні часи німецької історії. Він став першим та останнім фільмом Східної Німеччини про геїв – за кілька годин після прем’єри Берлінську стіну зруйнували. На той час стрічка набула розголосу, підкоривши Берлінський кінофестиваль 1990 року (приз Teddy Award за найкращий ігровий фільм та спеціальний “Срібний ведмідь”).

Історія Камінг-ауту обертається навколо молодого вчителя Філіпа Клапмана, який закохується в 19-річного Матіаса. Чоловік стикається з вибором – кохання чи обов’язок. Його подруга вагітна, а східнонімецьке суспільство осуджує гомосексуальність. Філіп мусить переосмислити свої життєві пріоритети та усвідомити, котрий зі шляхів приведе його до самого себе.

Світове визнання Камінг-аут приніс і режисерові – Хайнеру Карову. На батьківщині він був відомий раніше – завдяки фільму Легенда про Пола і Паула. А в ігровому кіно Каров дебютував 1957 року (Шериф Тедді). Також він був постійним учасником та членом журі Берлінського кінофестивалю і віце-президентом Академії мистецтв НДР.

Головну роль у фільмі зіграв Матіас Фрайгоф, який не приховує свою гомосексуальність. Роль у Камінг-ауті принесла йому перемогу в номінації “найкращий актор” на останньому Німецькому кінофестивалі НДР (1990). Окрім акторства, Фрайгоф професійно займається музикою.

Сонячний зайчик заснована 2001 року. Це друга у світі програма ЛҐБТ-фільмів на головних міжнародних кінофестивалях, після Teddy Award на Берлінале. 2007 року ЛҐБТ-премію Queer Lion започаткували також на Венеційській Мострі, а з 2010 року приз Queer Palm вручають і в Каннах. На “Молодості” переможця визначає окреме міжнародне журі, що складається із трьох кінопрофесіоналів.

Сонячний зайчик – головний вітчизняний культурний ЛҐБТ-захід, відомий далеко за межами України. За роки свого існування він став важливою комунікативною платформою для ЛҐБТ-спільноти України. Це подія, створена спільнотою для спільноти. А масштаб та світове визнання кінофестивалю “Молодість” дає можливість широкої суспільної дискусії тем та питань, які підіймаються в рамках програми.