Сіль Землі – новий документальний фільм німецького режисера Віма Вендерса, присвячений бразильському фотокореспонденту Себастьяну Сальгадо.


poster_43611Багато людей твердо впевнені, що фотографія – королева мистецтв. В якійсь мірі так воно і є, і Сіль Землі – привід у цьому переконатися. Картина ця – послідовниця Піни у фільмографії Вендерса, також документального фільму, про хореографа Піну Бауш. В Солі Землі співавтором відомого режисера виступив Джуліано Сальгадо – син Себастьяна Сальгадо. На 67-у Каннському кінофестивалі стрічка була відзначена спеціальним призом “Особливий погляд”, а також номінувалася на Оскар як Найкращий документальний фільм.

Так от – з приводу фотографії. Сіль Землі – це, можливо, найгарніший фільм десятиріччя, адже складається він, в основному, зі знімків 71-річного Сальгадо – одного з найвідоміших фотожурналістів світу, володаря маси премій. Світлини Себастьяна Сальгадо вражають – голодуючі (шкіра та кістки) діти в Єгипті; дивні дикі племена, які і незрозуміло, де ще на Землі могли зберегтися; рідкісні тварини; трупи померлих від епідемій. Іншими словами – краси природи і жахи цивілізації. Протягом свого життя Сальгадо відвідав близько сотні країн, був послом доброї волі ЮНІСЕФ і, очевидно, переживав неймовірні пригоди. Тим, хто вважає, що, якщо купити фотоапарат за тисячу у.о., то можна називатися фотографом, в першу чергу варто подивитися Сіль Землі.

В принципі, можна було би і не писати сценарій, не проводити інтерв’ю з героями картини і натурних зйомок, а просто “пустити” фотографії Сальгадо на перегляд, як це можна робити в операційній системі Windows та інших програмах. Але Вендерс розповідає й історію самого Сальгадо, і його сім’ї, – часто документуючи її, звичайно ж, візуальними шедеврами. Під час самих поїздок разом з фотографом цікаво порівнювати статичні знімки останнього і кадри операторів Джуліано Сальгадо та Хьюго Барб’є. Глядач в процесі перегляду епічної Солі Землі побуває в джунглях Західного Папуа, болоті регіону Пантаналу в Бразилії, на острові Врангеля у Північному Льодовитому океані та інших екзотичних місцях.

Сіль Землі – фільм для тих, хто любить красу і подорожі; фотографію та документальне кіно. Для всіх інших це видовище – привід задуматися про стан планети Земля. До речі, судячи з останніх новин від учених, через 100 років людство вимре…

Трейлер:

Кадри: