Гостросюжетна комедія Пола Фіга про гладку шпигунку та її друзів і супротивників вже отримала найвищі оцінки критиків. І хоча назвати кінематографічним шедевром картину все ж таки важко, вона твердо заслуговує схвальної оцінки “Можуть, коли хочуть”.

poster_5554a76fceebdШпигунка і змістом, і сюжетом перегукується з недавньою кримінальною комедією Фокус. Зіставляючи ці фільми, можна зрозуміти, де зроблено так, як треба, а де, що називається, “не дотягли”. І Шпигунка в цьому співставленні виграє за більшістю параметрів. Запорука успіху фільму: яскравий, нестандартний персонаж; незграбний, але відданий кращий друг; колоритні та самоіронізуючі другорядні герої; парочка знаменитостей та благородна мета – і ось уже дві години пролітають непомітно та з постійною посмішкою на обличчі.

Меліса Маккарті та її образ стали безсумнівною знахідкою фільму, тим “шампуром”, на який вдало нанизано шашлик епізодів, жартів та інших персонажів. Але не тільки у Меліси, а й в інших акторах родзинкою стало гумористичне ставлення до себе і своєї зовнішності (згадаймо ту ж тенденцію в Ідеальному голосі 2). Цього давно не вистачало: іронії, доброї та не дуже, самокритики та її візуального втілення. Неможливо не відзначити горезвісного Джейсона Стетхема. Варто лише порівняти його останні роботи – у Форсажі 7 і тут, в Шпигунці, й одразу стане зрозуміло, наскільки змінилися запити і смаки глядача! Брутальний і суворий Стетхем викликає сміх вже сам по собі, ставши героєм безлічі мемів та шаблоном “небезпечного неголеного мужика”. У ролі ж звільненого нездари-ЦРУшника він заграв новими фарбами і став однією з найкумедніших складових фільму.

Але для українського глядача, поза всілякими сумнівами, найбільш незабутнім моментом фільму стане паризький епізод картини. Несподівано знайомі ритми та образ викликають в кінозалі шквал емоцій: неподалік від Ейфелевої вежі концерт дає не хто інший, як Вєрка Сердючка! Гонитви й вибухи відбуваються під усім відоме “Зібен-зібен ай лю-лю”, – і це робить усе, що відбувається на екрані, особливо смішним і трохи ностальгічним. Крім Вєрки Сердючки, у фільмі з’являється й зірка хіп-хопу 50 Cent.

Що трохи роздратовує під час перегляду, то це набридлі жарти про геморой, проблеми із травленням тощо. І хоча сміх у залі свідчить на користь такої спрямованості, все ж залишається незрозумілим, чому голівудським сценаристами настільки близька ця тема. Висловлюючись словами персонажа з Несподіваного бізнесу та загальнодоступною мовою, “Це пердець як приїлося”.

Однак якщо вимкнути внутрішнього мораліста і просто розслабитися, Шпигунка не розчарує ні в чому. На перегляд цієї стрічки можна вирушати без сумнівів.

Трейлер:

Кадри: