Безсмертя – одвічна мрія людства – нарешті стала реальністю. Всього-то й потрібно, що перемістити свою свідомість в свіженьке, молоде тіло. Але існують деякі протипоказання…

Бізнесмен, який буквально купається у грошах, не може побороти лише одне: раку, що пожирає його нутрощі день за днем. Якраз вчасно підвертається візитівка загадкового хлопця. У надсучасній лабораторії мільйонерові пропонують перемістити його свідомість у молоде тіло і знайти нове життя; про адаптацію у свіжому тілі і пост-реабілітаційний період теж гарантують подбати. Та ось тільки мільйонер виявився занадто вже недовірливим і вкрай неегоїстичним: “Без егоїзму” – саме так можна перекласти оригінальну назву фільму Self/less.

Головна роль завдяки парадоксальному сюжету виявилася роздвоєною і дісталася відразу оскароносному британцеві Бену Кінгслі та канадцеві Раяну РейнольдсуСтарший переміщується у тіло молодшого і починає відриватися по повній. Спорт, вечірки і дівчата – все, чого не траплялося зі старим уже майже півстоліття, стало знову доступним. І хоча проблема адаптації старої людини в молодому тілі і навпаки є філософською, сценаристи Давид та Алекс Пастори і режисер Тарсем Сінгх зволіли не морочитися і всього лише монтажем продемонструвати веселі будні помолоділого Даміана, а потім – скоріше перейти до більш затребуваних мелодрами та бойовика.

Ну а далі у стрічці Self/less. Ціна безсмертя – все за класикою жанру. Перестрілки, в яких кулі не торкаються головного героя, та кістки, що переламуються зі “смачним” звуком; палаючі будинки і авто; трохи любові і, зрозуміло, хеппі-енд… У сценарії немає життя; відчувається, наскільки усе надумано – адже куди цікавіше було би подивитися, чи був би герой настільки шляхетним, якби обставини попереднього життя тіла, яке він орендував, виявилися би не настільки привабливими. Замість молодої симпатичної латиноамериканки поставимо типову дружину в бігуді та зі сковорідкою – і отримаємо абсолютно нову ситуацію!

Утім, сталося як сталося, і залишається тільки констатувати факт: ідея – цікава, проблематика – заслуговує уваги, актори – молодці. Але творці фільму зробили усе, щоб перетворити Self/less у черговий банальний бойовик, який забудеться відразу ж, як тільки зійде з екранів кінотеатрів.

Трейлер:

Кадри: