Спогади про Марні – новий повнометражний мультфільм улюбленої багатьма японської студії “Джиблі”, історія важкого підлітка з традиційними для продукції цієї студії казково-містичними елементами.

Головна героїня Спогадів про Марні – 12-річна Анна. Вона страждає жорсткими нападами астми та й взагалі не відрізняється соціальною адаптованістю. Мама Анни – причому прийомна, справжні батьки дівчинки загинули – вирішує відправити її в селище Кусіро на березі моря, де і повітря краще, і життя спокійніше. Але і тут Анні важко – з реальним світом дівчинка насилу знаходить спільну мову, віддаючи перевагу самотності та малюванню. Віддушиною стає загадковий будинок, до якого потрібно підпливати на човні. Місцеві мешканці про цей будинок загадково мовчать, в той час як Анна знайомиться тут з чарівною дівчинкою, своєю одноліткою Марні. Разом вони весело проводять час, в той час як розкриття загадок відкладено, як і годиться, до фіналу видовища…

Спогади про Марні зняв Хіромаса Йонебаясі, наймолодший режисер “Джиблі”, який, тим не менш, вже встиг прославитися у світі любителів анімації картиною Аріеті з країни ліліпутів (2010).

Спогади про Марні – черговий шедевр цього режисера. Візуально мультфільм бездоганний, все тут – і природа, і персонажі, і рух – неймовірно гарне. Просто немає слів. Цікавий і сюжет: незважаючи на те, що в його побудові використані традиційні для гуру японської анімації Хаяо Міадзакі образи та деталі, фінал у дусі серіалів змусить глядачів здивуватися.

Що хотілося би відзначити – психологічну, точніше навіть психіатричну основу Спогадів про Марні. Анна – важкий підліток з низкою “тарганів у голові”, яких завдяки обставинам та роботі над собою вдало позбувається. Очевидно, що це приклад для японських дітей. Але й зрозуміло, що, якщо подібне анімаційне кіно для них знімають, то і соціальна адаптація підростаючого покоління в Японії – серйозна проблема.

На щастя, Спогади про Марні самим дітям можна дивитися, не усвідомлюючи підтекстів, а просто насолоджуючись неймовірно красивою, витонченою та позитивною картиною.

Трейлер:

Кадри: