Зворушливий і трохи сумний мультфільм Пісня моря не дарма став номінантом на Оскар і отримав нагороду від Ірландської Академії Кіно і Телебачення в номінації “Кращий фільм року”. У Києві ж він став мультфільмом-відкриттям щорічного фестивалю Чілдрен Кінофест.

1432123285_3290Глядач зануриться в незвичний, але насправді чарівний північний світ з його суворою красою та привабливою магією. В основу сюжету покладено легенди ірландських народів про селкі – людей-тюленів, які, загорнувшись у тюленячу шкіру, можуть жити в морі. Проте їхнє життя пронизане тугою: кажуть, селкі – нащадки вигнаних в море людей, тож їх постійно тягне на землю…
Життя сім’ї доглядача маяка затьмарюється трагедією: народивши доньку, мати зникає. Невтішний батько і його маленький син тепер разом виховуватимуть маленьку Сіршу, яка до шести років так і не вимовила ні слова. Що дозволить їм вийти з важкої туги та знову відчути радість життя? Для того, що знову почати відчувати, їм потрібно розбудити прадавню магію.
Світ Пісні моря зітканий із чарівництва і дивних, незвичних істот: розумних тюленів, ельфів, більше схожих на маленьких тролів, та відьми-сови, яка була злою не від народження, а стала такою через горе. Боги та казкові створіння, позбавлені почуттів і перетворені на камінь, несуть в собі філософський підтекст, який наврядчи буде зрозумілий і цікавий маленьким глядачам.
Слабкою стороною фільму є велика кількість діалогів, що часто повторюють те, що вже було багато разів сказано. Так само дещо затягнутою є і дія: невелике скорочення пішло б сюжету тільки на користь. Тим же, хто вже дивиться мультфільм, залишається милуватися магічним світом з абсолютно особливою колористикою та насолоджуватися надзвичайною звуковою атмосферою. Чарівний дзвін світлячків звучить у вухах і через добу після перегляду!
Пісня моря створює атмосферу – це найсильніша складова цього мультфільму. Навряд чи коли-небудь забудуться милі мордочки тюленів, що визирають з води, та звуки, які відтворює чарівна мушля… Не забудеться і сенс: не варто боятися своїх почуттів, навіть якщо це найстрашніші страждання – адже вміння відчувати і робить нас людьми.

Трейлер:

Кадри: