У прокат виходить нова пригодницька комедія від Кріса Коламбуса – сценариста Гремлінів і режисера Один вдома та декількох частин Гаррі Поттера.

Ще у 1980-х роках людство безтурботно надіслало до космосу дружній сигнал, що складався з нешкідливих закодованих ігор з автоматів. Змійка, Стоножки, Пакман і Донкі Конг вирушили в подорож по просторах Всесвіту. І чужопланетяни отримали вітання людства, та тільки вирішили, що це – заклик до війни та пряма загроза. Вирішивши вступити з землянами в бій, вони втілили персонажів ігор у реальність і напали на нашу планету.

Хто міг би зупинити це не просто вторгнення, але тотальне руйнування? Звичайно, ботани і лузери – але відмінні геймери, та ще й прекрасна дівчина на додачу. До команди супергероїв-гіків увійшли Адам Сендлер, Кевін Джеймс, Мішель Монаган, Пітер Дінклейдж і Джош Гад.

Чим може “взяти” цей фільм? Від Коламбуса, звичайно, очікуєш чудової режисури і комічних моментів, які розтягнеш на цитати. Але Пікселі не надто виділяються серед цілого ряду інших подібних комедій. Невдаха-герой, який наприкінці приходить до успіху; забавний товстун; брутальний зек і струнка самотня жінка, незважаючи на загальну колоритність, склали досить стандартну команду. Жарти “нижче пояса” так і бомблять глядачів; трохи здорового расизму і фінальна битва в Нью-Йорку (а де ж ще ?!) створюють враження типово американського кіно з передбачуваними розвитком і розв’язкою.

Заради чого варто дивитися Пікселі? Безумовно, заради спецефектів. Світ ігор з автоматів виглядає дуже органічно і захоплююче, усе продумано до дрібниць, та й погоні зняті на високому рівні.

У підсумку за ідею фільму можна ставити п’ять, а от за виконання – слабеньку трієчку. Той, хто не застав часів захоплення Змійкою і Пакманом, навряд чи зможе за допомогою Пікселів відчути та оцінити весь кайф від цих олдскульних розваг. Духу 1980-х у фільмі не було, а саме він міг би зробити останній по-справжньому культовим для тисяч шанувальників цих милих перших віртуальних ігор.

Трейлер:

Кадри: