Легендарні колись брати, а тепер брат і сестра Ендрю і Лана Вачовскі разом зі своїм новим фільмом нарешті дісталися до українського прокату. Однак до червня 2015-о року глядачі вже встигли почути безліч негативних відгуків про Піднесення Юпітер.

poster_43462Звичайна прибиральниця туалетів (Міла Куніс) з незвичайним ім’ям Юпітер (спадщина від схибленого на космосі батька) раптом потрапляє у вир вселенських пригод, безпосередньо пов’язаних з її генами. Виявляється, в генетичному коді  дівчини відтворена справжня королівська особа, якій за всіма законами належить ні багато ні мало – планета Земля. Вороги і конкуренти, як зазвичай, “проти”, натомість шляхетні й сексуальні союзники – “за” і готові віддати життя за безневинну дівчину.
Чого чекаєш від Вачовскі? Звичайно ж, нетривіального розвитку сюжету (можливо, навіть з філософським підгрунтям), нестандартних битв і абсолютно унікального світу. Знявши Матрицю ще на рубежі тисячоліть, режисери задали дуже високу планку, до якої, на жаль, Піднесення Юпітер не сягає.
Зрозуміло, ні до технічної режисури, ні до графіки (а це перший 3D-фільм Вачовскі) не може бути жодних претензій. Світи та істоти, що їх населяють, промальовані гідно; епічний розмах – вище усіляких похвал, костюми на рівні тощо. Але де ж те, що робить кіно унікальним і змушує переглядати його ще і ще?! Піднесення Юпітер – це просто збірна солянка різних космічних одісей з щедрою приправою “фішок” кінця 1990-х-початку нульових. То в персонажах миготять тіні Зорга й тупуватих Мангалор з П’ятого Елементу, то в епічних сценах королівського двору прослизне посилання на Хроніки Ріддіка, то термінологія раптом виявляється ідентичною поняттям в Голодних Іграх… Та й сама лірична лінія кохання між Мілою Куніс і Ченнінгом Татумом більше смішить, ніж змушує співпереживати.
Втім, за надпопулярним Татумом стежити досить цікаво, хоча хотілося би побачити від нього більше. Серед інших знаменитостей в ролі простакуватого в манерах, але крутого хлопця постане Шон Бін.
Чи варто витрачати час на перегляд Піднесення Юпітер? Звичайно, кожен вирішує для себе, але напевно багато глядачів тільки зайвий раз переконаються: іноді краще ще раз переглянути шедеври минулого, аніж розмінюватися на непереконливий та нуднуватий блокбастер сучасності, бюджет якого, до речі, склав $176 мільйонів.

Трейлер:

Кадри: