Переправа – епічна історична драма режисера з Гонконгу Джона Ву, заснована на реальних подіях. Рідкісний гість в українському кінопрокаті.

Дія фільму відбувається у 1949-у році в Китаї. Країна охоплена комуністичною революцією і громадянською війною. У центрі подій – три любовні історії. Відважний і злегка божевільний, дуже красивий генерал одружується на красуні-піаністці. Не минуло й року – він йде на фронт воювати проти комуністів. Дружина його вирушає на мирний і мальовничий Тайвань, де не тільки сумує за чоловіком, але й випадково дізнається про любовну історію сусіда-лікаря, тайваньця, і японки. Досить складно вникати в суть конфлікту між азійськими народностями, але, якщо коротко, союз японки і тайваньця ц той час був так само неможливий, як сьогодні – любов між українкою та росіянином.

Ще одна сюжетна лінія розповідає про дівчину, що живе в Шанхаї і чекає повернення з фронту свого коханого. Їй навіть доводиться підробляти повією – настільки складно було вижити у той час в Китаї.

Усі ці історії органічно переплітаються між собою, так само, як і жахливі, але приголомшливо зняті кадри війни чергуються з демонстрацією мирного (і не дуже) життя в тилу. Справжній захват у Переправі викликають костюми і декорації – мабуть, навіть якщо на екрані не було би ніякої дії, спостерігати візуальну складову цієї стрічки усе одно було би цікаво. Додайте до цього гарні азійські обличчя – і естетичну насолоду від перегляду гарантовано.

Джон Ву ще у 1990-х роках став працювати в Голлівуді, знявши у 2000-у популярний блокбастер Місія неможлива 2, і зараз його стиль – цікава для кіноманів суміш азійської самосвідомості і смаку з кращими голлівудськими прийомами. Переправа могла би здатися банальною в руках іншого режисера, але, враховуючи майстерність і професіоналізм Ву, стає епічним видовищем. І пізнавальним: виявляється, Китай теж переживав аналог 1919-о року.

А найцікавіше, що наступного року очікується вихід на екрани продовження – Переправи 2. Картина розповість, як уже знайомі герої пливли на поромі “Тайпін” з Шанхаю на Тайвань, і судно зазнало аварії. Ось це і буде справжній “Титанік по-азійськи”.

Трейлер:

Кадри: