Американський режисер і оскарівський номінант Даррен Аронофскі приїжджає до Одеси, щоб прочитати майстер-клас для учасників Літньої кіношколи 6-го Одеського міжнародного кінофестивалю (10 – 18 липня). Також ряд лекторів освітньої секції ОМКФ поповнить новий член журі Міжнародної конкурсної програми, литовський режисер, сценарист і продюсер Шарунас Бартас, а представники української кіноіндустрії поділяться своїм професійними навичками в рамках спеціальної секції Літньої кіношколи – “Національної майстерні”.

Даррен Аронофскі – американський режисер, визнаний автор незалежного кіно і касових голлівудських постановок. Дебютна робота Аронофскі Пі удостоїлася призу за кращу режисуру на кінофестивалі Санденс, а також кінопремії Independent Spirit (“Незалежний дух”) за найкращий сценарій. З того часу кожен з його фільмів отримував численні нагороди та номінації на фестивалях по всьому світу, включаючи номінацію на Оскар в категорії “Кращий режисер” за психологічний трилер Чорний лебідь (2011). Крім майстер-класу у Літній кіношколі, на ОМКФ-2015 Аронофскі представить свою картину Реквієм за мрією (2000), що потрапила в більш ніж 150 списків найкращих фільмів, у тому числі журналів New York Times, Rolling Stone і Американського інституту кіно, і принесла Аронофскі світову славу. У 2014 році режисер вже виступав у Літній кіношколі 5-го ОМКФ з онлайн-воркшоп по Skype.

До лекторів Літньої кіношколи приєднається і всесвітньо відомий литовський кінематографіст Шарунас Бартас, серед шанувальників творчості якого – французькі кінематографісти Лео Каракс і Клер Дені. Титулований прибалт, чиї фільми відзначені призами в Берліні та Венеції, також увійшов до складу журі Міжнародної конкурсної програми 6-о Одеського МКФ. Інші члени журі прочитають майстер-класи: глава журі – французька режисер, продюсер і сценарист Жанн Лабрюн, сербський режисер Срджан Драгоєвіч, відомий український документаліст Сергій Буковський і польський продюсер Даріуш Яблонски, який поділиться своїм 25-річним досвідом роботи в незалежному кінематографі Східної Європи.

Студентів Літньої кіношколи чекають зустрічі і з почесними гостями фестивалю: кінокомпозитором і режисером, автором музики до фільмів Пітера Грінуея і Майкла Уїнтерботтома Майклом Найманом, який розповість про свою останню режисерську роботу – документальну стрічку War Work, 8 Songs with Film; і ірландським кінематографістом, шестиразовим номінантом на премію Оскар Джимом Шеріданом.

Крім того, другий рік поспіль в рамках Літньої кіношколи буде представлена ​​”Національна майстерня”, де виступлять вітчизняні діячі кіно. Генеральний директор дистриб’юторської компанії “Артхаус Трафік” Денис Іванов прочитає лекцію на тему “Шлях до глядача в сучасному кіно”. Директор кінотеатру “Жовтень” Людмила Горделадзе і кіноексперт Сергій Васильєв-молодший поговорять про прокат українських фільмів. Кінокритик, голова Національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач розповість про національну міфологію в українському кіно. Владислав Макшун, менеджер проектів Wargaming, приїде з майстер-класом про продюсування і зйомку документальних проектів.