Місто, де розташувалася таємна лабораторія; експерименти над дітьми; неконтрольовані наслідки і тотальне винищення… Вас вітає Ракуун-сіті!

Сестра (Кая Скоделаріо) і брат (Роббі Амелл) живуть у сиротинці під наглядом таємничої корпорації Амбрелла. Корпорація піклується про дітей і дає їм все для щастя, та з того часу, як сестра помічає понівечену дівчинку у пітьмі коридорів, їй немає спокою. Вона втікає із міста і повертається до нього тільки багато років потому з метою попередити брата про небезпеку. Але той щиро вірить у непогрішість керівників Амбрелли. Події, що розпочнуться того ж вечора, похитнуть його віру в ідеали власників сиротинця: та й не дивно – натовп кровожерливих зомбі здатен переконати будь-кого.

Починається історія нової “Оселі Зла” досить камерно і привабливо: маленьке провінційне містечко, характерні й дуже виразні і симпатичні персонажі… Все це нагадує атмосферу шедеврів на кшталт “Фарго” або ж “Твін Пікс”. Слабко прописані діалоги нівелюються вдалим нагнітанням передчуття жаху. Містичність зйомок і майстерний грим на перших заражених одразу ж втягують глядача до гри (хоча, здавалося, таких історій ми бачили-перебачили). Саспенс наростає, а час тисне: ми дізнаємося, що місто буде знищено о шостій ранку, і починаємо всерйоз хвилюватися за персонажів.

Коли ж зомбі переходять в атаку, починається справжнє свято: те, як герої розправляються з ними, викликає справжнє задоволення. Проте в якийсь момент історія закручується у неочікуваному напрямку. Окрім зомбі, що цілком вписуються у логічну картину запропонованого світу, у місті хтозна звідки з’являються ще й монстри. Тут все й починає стрімко летіти у тартарари.

Важко визначити, що то за монстри і внаслідок чого вони утворилися. Проте виглядають вони безнадійно стереотипними і зводять нанівець усю майстерно створену атмосферу зомбі-апокліпсису. І хоча заслужена симпатія до головних героїв утримує нашу увагу до самого кінця, проте класичні cliffhangers (гачки) наприкінці фільму дещо розчаровують .

Немає сумнівів, що ми ще повернемося до Ракуун-сіті – чи, можливо, ті, що вижили під час нищівного вибуху, завітають до нас. Залишається лиш сподіватися, що нова частина буде більш лаконічною у виразних засобах, адже давно і добре відомо: що занадто, то не здраво.

Трейлер фільму “Оселя зла: Вітаємо в Ракуун-Сіті”: