Рівно за місяць в Одесі стартує одна з найвизначніших подій в українському культурному просторі – Одеській міжнародний кінофестиваль. І якщо про кіно мова піде у липні, то сьогодні КіноУкраїна розповість, що треба знати про історію фестивальних локацій – традиційних та нових.
Одеській національний академічний театр опери і балету

пр.Чайковського, 1
Місце проведення церемоній відкриття і закриття фестивалю. До речі, саме за ініціативою градоначальника Одеси герцога де Рішельє, у народі – Дюка, фігура якого є нагородою на кінофестивалі – і був побудований театр, що не поступався кращим європейським зразкам. Відкриття театру відбулося 10 лютого 1810 року. У 1873 році, через 64 роки після відкриття, Міський театр був повністю знищений пожежею. З моменту пожежі до закладки першого каменя в новий фундамент пройшло майже 11 років. Серед знаменитостей, що бували в Одеському театрі – Пушкін, Чайковський, Рахманінов, Скрябін, Карузо, Шаляпін, а також Анна Павлова та Айседора Дункан.
Фестивальний палац

вул.Пантелеймонівська, 3
Місце офіційних показів міжнародної конкурсної програми та Гала-прем’єр. Кількість місць у залі нараховує 1260. Повна назва будівлі – Одеський академічний театр музичної комедії імені Михайла Водянова. Свій перший сезон театр відкрив навесні 1947 року у Львові. У 1953 році він вже завоював визнання, і молодий колектив було переведено до Одеси, де творчий потенціал трупи зміг розвернутися в повну силу. Вистави про Одесу і одеситів стали візитними картками театру. У 2006 році театру присвоєно статус академічного. У сьогоднішньому репертуарі – дитячі вистави Бременські музики та Попелюшка, мюзикл Кентервільський привид, оперета Летюча миша, рок-опера Ромео та Джульєтта та багато інших вистав.
Фестивальний центр Родина

вул.Мечникова, 104
Місце проведення творчих зустрічей і майстер-класів в рамках кіношколи Одеського кінофестивалю, офіційних показів Національного конкурсу, конкурсу європейських документальних фільмів, програми Серіали та ретроспективних програм. Синій зал кінотеатру вміщає 516 людей, а Червоний – 184. Зведено будівлю було у 1891-1894 рр. за проектом архітектора Дмитрієнко, а за призначенням вона була малою Аудиторією публічних читань. З величезним залом, з коридорами вздовж бічних сторін і просторим вестибюлем будівля була побудована в дусі суворого ренесансу. До сьогодні Родина є одним з трьох кінотеатрів Одеси (разом з Москвой та Звездным), що зберегли своє культурне призначення – всі інші довоєнні кінотеатри перетворилися на казино та зали ігрових автоматів.
Потьомкінські сходи
Місце проведення грандіозного показу під відкритим небом: традиційно в суботу, у другий день фестивалю, шедеври німого кіно демонструються на Потьомкінських сходах у супроводі симфонічного оркестру. Сходи можуть прийняти до 15000 глядачів. Сходи є однією з основних пам’яток Одеси, а побудовані у стилі класицизму у 1837-1841 роках за ініціативою графа Михайла Воронцова. По праву це місце вважається одними з найвидатніших сходів світу. Їх неодноразово згадували великі, що бували в Одесі. Так, Олександр Грін називав сходи знаменитими, Жюль Верн – монументальними, Олександр Миколайович Островський – єдиними в своєму роді, а Марк Твен – чудовими. Ще в середині 19 сторіччя 200 сходинок вели прямо до моря, та після реконструкції сходи завершуються на тротуарі вулиці Приморської, а сходинок залишилось тільки 192.
Кінотеатр Зелений театр
Новинка ОМКФ, основне місце проведення щовечірніх показів під відкритим небом із місткістю 3000 глядачів. Замість Ланжеронівського узвозу спеціальні покази просто неба представлятимуться у Зеленому театрі Stella Artois. Історія Зеленого театру почалася ще в 19 сторіччі, але офіційно театр відкрився в 1936 році. На жаль, у 21 століття Зелений увійшов в занедбаному та практично зруйнованому стані. Своє 80-річчя Зелений театр зустрів відновленим та оновленим, а проведення численних заходів – кінопоказів, майстер-класів, концертів, творчих вечорів та ін. – повернули йому колишню славу значущого культурного об’єкта.
Кінотеатр Сінема-Сіті

пр.Семафорний, 4
Місце проведення КІНОРИНКУ Одеського міжнародного кінофестивалю. Кінотеатр розташований на 2-му поверсі сучасного Торгового Центру Среднефонтанский. Тут демонструються всі фільми поточного репертуару України.
Арт-центр ім.Віри Холодної

Французький бульвар, 33
Арт-Центр на Французському бульварі має в своєму розпорядженні приголомшливу літню терасу загальною площею 150 м.кв. Саме цього року на ОМКФ відбудеться спецпроект Холодна віра – синтез сучасного мистецтва, класичного кіно та образу видатної акторки Віри Холодної, життя якої неподільно пов’язане з Одесою. До експозиції увійдуть роботи сучасних українських художників, музейні експонати, а також об’єкти, створені спеціально для події. Виставка Холодна віра, що пройде з 15 до 29 липня, супроводжуватиметься освітньою програмою – лекціями та зустрічами з людьми зі світу кіно, які зможуть з різних точок зору пояснити, чому ми віримо кінематографу та у кінематограф.