22 липня в Одеському академічному театрі опери та балету відбулась урочиста церемонія закриття 8-го ОМКФ. Головний приз ОМКФ – Ґран-прі – отримав фільм Король бельгійців.
Першим був оголошений фільм-переможець Конкурсу європейських документальних фільмів. Ним стала картина Головна роль Сергія Буковського, що була представлена одразу у двох конкурсних програмах.
Диплом від ФІПРЕССІ отримав короткометражний український фільм Бузок Катерини Горностай. Також журі ФІПРЕССІ визнало стрічку Рівень чорного Валентина Васяновича найкращим повнометражним українським фільмом. Акторка Катерина Молчанова зіграла в обидвох фільмах-переможцях.
Журі Національного конкурсу визнало Випуск’97 Павла Острікова найкращою українською короткометражною стрічкою. Ніні Антоновій була присуджена нагорода за найкращу акторську роботу у фільмі Головна роль. Володарем Золотого Дюка за найкращий фільм стала стрічка Dixie Land Романа Бондарчука (Україна, Латвія, Німеччина).
Спеціальне згадування за демонстрацію суміші реальності від Міжнародного журі отримав фільм режисера Ґен Цзюна Вільно й легко (Китай). Ансамбль акторок – Ія Шугашвілі та Ціся Квамсашвілі – із грузинської стрічки Моя щаслива родина переміг у номінації Найкраща акторська робота. Режисери ж стрічки Нана Еквтімішвілі та Сімон Ґросс були визнані найкращими режисерами Міжнародної конкурсної програми. Найкращий фільм Міжнародного конкурсу за версією журі – Літо 1993 (Іспанія) Карли Сімон. Це історія про 6-річну Фріду, що після смерті батьків переїздить з Барселони до родини дядька. “Цілий тиждень ми сперечалися та дискутували, однак стосовно головної нагороди радилися 10 хвилин. Фільм “Літо 1993” – це дуже особиста стрічка, що розповідає про персональні переживання. У цьому є сила кіно – ви берете те, що сталося давно, та знову це переживаєте”, – сказав про стрічку Голова журі Крістіан Петцольд.
Глядачі ж надали перевагу стрічці Король бельгійців (Бельгія, Нідерланди, Болгарія) Петера Бросенса та Джессіки Вудворт – фільм отримав Ґран-Прі 8-го Одеського кінофестивалю. Продюсер стрічки Міра Сталева: “Я хочу подякувати одеській аудиторії і сказати, що бачила як зростав і розвивався цей фестиваль, як він стає набагато потужнішим. На другий рік, коли відбувався кінофестиваль, я приїжджала в Одесу забрати нагороду для іншого, болгарського фільму, на якому я не працювала. Зараз стою тут і отримую Ґран-Прі за власний фільм”.