29 травня у столичному кінотеатрі Україна відбудеться особлива подія 47-го Міжнародного кінофестивалю Молодість, – презентація та показ фільму-переможця цьогорічного Берлінале [НЕ] ТОРКАЙСЯ (Touch Me Not, 2018). Його представить особисто режисерка картини Адіна Пінтіліє та виконавиця головної ролі – Лора Бенсон. Ця унікально відверта приголомшлива драма стала головною сенсацію на 68-му Берлінському кінофестивалі, де виборола головний приз – Золотого Ведмедя.

«Розкажи як ти любиш, і я зрозумію як любити» – слоган цієї кінокартини. Фільм розповідає історії трьох людей, які однаково нездатні доторкнутися один до одного і через жагу інтимності працюють над тим, щоб подолати старі
стереотипи, механізми захисту і табу, «перерізати пуповину» і, нарешті, бути вільними.

Режисерка разом зі своїми персонажами досліджує близькість. Герої картини – Лаура, Томас і Крістіан – дозволяють камері заглянути в найпотаємніші куточки свого внутрішнього світу. Вони намагаються змінити звичні моделі поведінки, щоб знайти баланс між внутрішнім комфортом та навколишньою дійсністю і стати, нарешті, вільними. Фільм розповідає про те, як знайти близькість найнесподіванішим чином і як полюбити іншого, не втративши при цьому себе.

Адіна Пантіліє не приховує подробиць створення цієї картина та розповідає, що підштовхнуло її на режисерський кінодебют: «Коли мені було 20, я думала, що знаю про кохання все – про те, якими мають бути здорові інтимні стосунки, як працює бажання. Тепер, після 20-и років спроб і помилок, усі мої тодішні погляди на близькість втратили значення й перетворилися на значно складніші й неспокійно суперечливі. Відображенням цього особистого шляху став фільм [НЕ] ТОРКАЙСЯ – мистецьке дослідження людського бажання, але й водночас (не)можливості «торкатися» та «бути доторканим», робити контакт».

Фільм – соціологічний експеримент, який починається з того, що на камеру, якою, буде зніматися саме кіно, кріплять віконце телесуфлера. На нього проектують саму Пінтіліє, яка уважно спостерігає за процесом. Тим самим режиссерка готує та запрошує глядача до нетривіального кіно, адже її саму дуже хвилює те, про що вона вирішила зробити фільм, – одвічне питання тілесності і сексуальності.

Зазначимо, що окрім голови журі 68-го Берлінського міжнародного кінофестивалю, німецького режисера Тома Тиквера, який присудив фільму [НЕ] ТОРКАЙСЯ головну нагороду, кінострічка також взяла приз за найкращий дебют. Авторитетне видання The Hollywood Reporter також виділило кінокартину, її унікальний метод оповідання, зазначивши інтелігентність, оригінальність, чудову операторську роботу і монтаж.

Тизер фільму [НЕ] ТОРКАЙСЯ: