24 вересня стартує єдиний у світі глобальний інтерактивний кінофестиваль — Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів. Протягом тижня українці, одночасно із глядачами в усьому світі, дивляться 10 картин-фіналістів і обирають серед них переможця.

Цієї осені щорічний Манхеттенський кінофестиваль триватиме у 300 містах і збере понад 100 000 поціновувачів короткого метра. Кожен глядач зможе стати членом міжнародного журі і взяти участь у виборі найкращої короткометражки року.

У 2015 фестиваль розглянув 678 заявок із 52 країн. До десятки фіналістів увійшли по дві картини з Німеччини та Франції, фільми зі США, Туреччини, Чилі, а також ко-продукції Швейцарії та Німеччини, Фінляндії та Данії, Косово і Великобританії.

Серед фіналістів цього року — сіквел фільму-переможця Манхеттенського кінофестивалю 2014 Повний вперед, носоріг!, стрічка Все скінчено про пару, яка складає список завдань, мріючи додати життю гострих відчуттів. Тато у мамі — комедійна британська замальовка про двох допитливих дівчат, які застали батьків у недвозначній ситуації, — фестивальний хіт, що був показаний на 100 міжнародних кінофорумів і завоював 30 нагород. Зворушливу історію зародження симпатії між двома пенсіонерами розповість німецька стрічка До зустрічі! Дитяча дружба пройде випробування війною у драматичній стрічці Шок спільного виробництва Великої Британії та Косово.

Анімацію у конкурсній програмі представляють дві стрічки — чилійська Ведмежа історія від імені бувалого іграшкового ведмедика, і Клаптик, що порушує глобальні питання за допомогою кахлів на стіні. Крім того, на фестивалі покажуть фільми Самотня путь (США), Слухай (Данія, Фінляндія), Захід сонця (Туреччина) і З неба на землю (Франція).

У нинішньому році українці вже в 9-й раз візьмуть участь у виборі найкращої короткометражки року. Фестиваль триватиме з 24 вересня по 4 жовтня у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпропетровську та інших містах.

Manhattan_poster