Історія появи монстра у провінційному містечку Орегона змусить здригнутися навіть найбільш холоднокровних, проте забудеться одразу ж після перегляду.

Вчителька середньої школи (Кері Рассел) у маленькому містечку Орегона зацікавлюється одним із учнів, дванадцятирічним Лукасом. У хлопця, вочевидь, психологічні проблеми, проте у переповненому наркотиками місті, де батьки використовують дітей як “товкачів” товару, таке нікого не хвилює. Але жінка не може залишатися байдужою, адже й сама в дитинстві зазнала насильства з боку батька. Її розслідування призводить до розкриття таємниці: батько хлопця – зовсім не наркоман; в нього вселився древній індійський демон, який прагне людської плоті. Хто ж виявиться достатньо кмітливим і сильним духом, аби побороти злого духа і врятувати хлопця?

На початку фільм справляє враження типового низькобюджетного хоррору: мінімум персонажів, невибагливі локації, затягнуті сцени, банальні діалоги. Проте коли справа доходить до монстрів, картина втрачає свою тривіальність. Досить переконлива графіка і головне – безкомпромісність режисера у демонстрації кривавих подробиць дещо пожвавлює перегляд в цілому вельми типового сюжету.

Цікавою знахідкою є головний герой у виконанні юного Джеремі Томаса: виразний, чуттєвий, в хорошому сенсі “нервовий”, він повністю передає стан психічно травмованої дитини і змушує дійсно співпереживати йому.

Історія, на перший погляд, піднімає важливі теми: дитячі травми, насильство з боку дорослих, байдужість світу до страждань і небажання влади діяти. Проте всі ці актуальні проблеми позначені у сюжеті більш ніж поверхнево, і в цілому увага глядача перемикається між соціальними питаннями, міфологією, сеттінгом шахтарського міста, історією вчительки та її брата і власне жахами.

Стрічці бракує цілісності; провальний сценарій та розфокусовану режисуру не здатні врятувати ні чудова операторська робота, ні вельми ефектні зусилля художників-постановників. Як не крути, а без відповідного внутрішнього наповнення навіть жахи втрачають сенс…

Трейлер фільму “Ненаситний”: