З 20 по 24 квітня відбудеться п’ятий Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів (#KISFF). Цього року організатори вирішили внести ряд змін в форматі фестивалю: одна з найприємніших для українських кінематографістів — “Національний конкурс”.

Минулі роки фестиваль презентував українські стрічки у “Національній панорамі”, яка була позбавлена конкурсної складової та виконувала репрезентативну роль. Цьогоріч було прийнято рішення окрім міжнародного конкурсу ввести також національний. Деталі з приводу журі та призового фонду програми будуть оголошені згодом.

“Не зважаючи на “фінансову дистрофію” та відсутність бажання підтримувати форум з боку компетентних сторін, нами було прийнято рішення про створення “Національного конкурсу”. Звичайно, призовий фонд не буде захмарним, але, сподіваємось, що він стане підтримкою та мотивацією для наших кінематографістів в умовах обмеженої кількості можливостей для фінансування кіно. Наше бачення призового фонду — підтримка наступних творчих доробків переможців на етапах розробки або пошуків наступного проекту. Звичайно, ми запрошуємо всіх бажаючих долучитися до розвитку українського кіно та приєднатися до нашої ініціативи”, — розповідає директор фестивалю, Кирило Марікуца.

Останній шанс подати фільм для участі в Київському міжнародному фестивалі короткометражних фільмів можна до 10 березня.

Для українських режисерів подача фільму на фестиваль залишається безкоштовною. До розгляду приймаються стрічки будь-якого жанру. Головна умова — хронометраж до 30 хвилин.