У 2015 році кінопростір вибухнув від захвату: нова франшиза Марвелу, що відкрила глядачеві світ таємних агентів-джентльменів, перевищила всі очікування. У 2022 нас знову запрошують до всесвіту британських рятівників світу. Чи виправдають вони надії?

Третя частина франшизи сюжетно повертається до витоків організації Кінгсмен. Події розгортаються у період Першої Світової Війни. Благородні джентльмени замішані в ці події настільки, наскільки це дозволяє справжня аристократична безпристрасність. Та якщо для когось політика стане справою особистою – як це вплине на хід історичних подій?

Стильні трейлери натякали нам, що фільм буде представлено у нетиповому і дуже інтригуючому жанрі альтернативної історії, приправленої британським гумором у голлівудській обгортці. З огляду на геополітичні обставини, Росія у сюжеті додавала гостринки. Проте в дійсності трейлер виявився оманливим: ексцентричний Распутін та російський колорит відіграють в історії далеко не ведучу роль, виступаючи не більш ніж “заманухою”.

Втім, саме російська частина історії виявляється найбільш логічною, стильною і дотепною. Фарс на грані фолу, трагікомічні моменти, бійки в стилі “Болівуд” під Калинку-малинку – все це виглядає провокативно свіжим та дійсно сміливим у художніх та політичних сенсах. Вельми примітивний гумор більшості сцен непогано працював за рахунок своєї абсурдності.

Проте раптово сюжет звертає в зовсім іншому напрямку, набуваючи жанрової невизначеності. Надміру серйозна секвенція з полів Першої Світової взагалі не в’яжеться із тим, що ми дивилися протягом попередньої години. Естетична насолода від художніх деталей, що позначають епоху, не здатна компенсувати цей жанровий стрибок: здається, ніби цю частину знімала цілком інша команда.

Дивним чином втрачається і художня вправність режисера: вишукана театральна хореографія першої частини поступається місцем клішированим сценам, сповненим незручних та незрозумілих моментів. Розбалансованість настроїв та прийомів поступово стає втомлюючою, і нелогічність сюжету та особистих історій персонажів починає просто дратувати.

Конспірологія, розвинена в контексті альтернативної історії, була предметом великих очікувань і певний час тримала увагу. Та врешті-решт інтрига, що наростала протягом всього фільму, не виправдала себе: розв’язка та розкриття великої таємниці звело нанівець всю напругу, яку автори намагалися вибудувати протягом фільму.

Незважаючи на те, що герої час від часу апелюють до кодексу джентельменів, у стрічці дуже мало від очікуваної аристократичності: це типовий бойовик, який не виділяється жодною оригінальністю прийомів (на відміну, наприклад, від першої частини франшизи).

Окрім гіркого присмаку розчарування, після перегляду фільму залишається головне питання: як же герої все ж таки спустилися зі скелі?!..

Трейлер фільму “Кінгс Мен”: