З 29 вересня до 2 жовтня в рамках Тижнів Німеччини в Україні Фонд Фрідріха Науманна покаже добірку іронічних документальних фільмів та проведе обговорення із запрошеними експертами. Покази відбудуться в кінотеатрі “Україна” (вул. Городецького 5, Київ). Початок о 19:00.

Абсурд на смак, запах, колір та фасон. Продефілювати у сукні з душової штори від винахідливих дизайнерів НДР. Зануритися в повсякдення українських митців. З’їздити попрацювати у країні, з якою ви у стані холодної війни. Зрештою прокинутися одного дня на сміттєзвалищі. Наче профілактичне щеплення, документальні стрічки з Німеччини, України, Ірану та Туреччини формують стійкий імунітет перед абсурдним. Зустріч з ним тепер неминуче іронічна. 

РОЗКЛАД ПОКАЗІВ:

29 вересня, вівторок

ТОВАРИШ КУТЮР’Є (режисер Марко Вільмс, Німеччина)

Двадцять років після падіння Берлінської стіни. Марко Вільмс, колишній манекенник Інституту моди НДР, вирушає на пошуки героїв своєї юності – фотографів, дизайнерів, стилістів та модних творців 80-х і – вихідців зі східно-берлінських модних груп CCD (Шик, Шарм і Довговічність) та Allerleirauh (Всі-види-хутра). Раптом ексцентричні події минулого набувають нового звучання. 

Обговорення після фільму із Зоєю Звиняцьківською, директором Ukrainian Fashion Museum та автором «Першої історії української моди», і модератором показу Надією Чушак – координаторкою правозахисної програми #DocudaysUA. Демонструється німецькою мовою з англійськими та українськими субтитрами.

30 вересня, середа

ВАЛЬС АЛЧЕВСЬК (режисер Вадим Ільков, Україна)

Травень 2014 року. Неподалік від міста Алчевськ Луганської області, у покинутій садибі Мсциховського, зібрались Сергій Жадан, Олексій Ворсоба, Влад Крейммер та Ольга Михайлюк для роботи над музично-літературним твором “Розділові”. Все відбувається в ритмі вальсу.

Обговорення із режисером стрічки Вадимом Ільковим та автором проекту “Розділові” Ольгою Михайлюк. Модератор показу – Надія Чушак, координатор правозахисної програми Docudays UA. Демонструється українською мовою з англійськими субтитрами.

1 жовтня, четвер

НА РОБОТУ ДО ІРАНУ (режисер Тілль Шаудер, Іран-США-Німеччина)

У 2008 році американський баскетболіст Кевін Шеппард приймає пропозицію грати в Іранській Суперлізі, його завдання – вивести молоду команду A.S. Shiraz у фінал. Кевін намагається розмежувати політику і спорт, але невдовзі розуміє, що в Ірані цього уникнути неможливо.

Обговорення з журналісткою Ангеліною Карякіною і представниками іранської спільноти в Україні. Демонструється англійською мовою та фарсі з німецькими і українськими субтитрами.

2 жовтня, п’ятниця

СМІТТЯ В РАЮ (режисер Фатіх Акін, Туреччина-Німеччина)

Спеціальна програма Каннського МКФ 2012

Уявіть, біля дома ваших батьків будують звалище. Переконують, все безпечно. Виривають великий котлован, застеляють ультрасучасною мембрано. Приїжджаєте до рідної домівки, а вона в серці катастрофи. Ви – відомий кінорежисер Фатіх Акін, який планує тут закінчити зйомки «На краю раю».

Обговорення з журналісткою Ангеліною Карякіною та представницею проекту «Україна БЕЗ Сміття» Євгенією Аратовською. Демонструється турецькою мовою з англійськими та українськими субтитрами.

Вхід на всі покази вільний, за попередньою реєстрацією.

Фонд Фрідріха Науманна за Свободу це німецький фонд ліберальної політики. У співпраці з українськими партнерами Фонд організовує заходи з громадянської освіти, основ держави та права.

Тижні Німеччини В України представляють проекти, які демонструють, якою різноманітною є співпраця Німеччини та України – від стипендій на навчання в Німеччині та питань ефективного використання енергії до німецького кіно і літератури. У вересні – жовтні 2015 у різних містах України відбудеться ціла низка подій за підтримки Посольства Німеччини.

getabsurd_poster_A3_flat_edit