Фестиваль Молодість-45. Початок нової історії пройде 24 жовтня – 1 листопада 2015-о року, незважаючи на складну політико-економічну ситуацію в Україні.

Організатори фестивалю навіть провели прес-конференцію в Музеї історії Києва, на якій не розкрили подробиць кінематографічної програми – бо ще зарано; натомість запевнили, що фестиваль відбудеться попри несприятливі для цього обставини.

Промова заступника міністра культури Ростислава Карандєєва була насичена новомодними запозиченими словами з культурного середовища заходу. Та в першу чергу пан Ростислав наголосив, що в цьогорічній Молодості важлива не тільки культурна, але й політична складова. “Наше кіно має просуватися за кордон, – вважає Карандєєв. – Україну треба представляти у нових ракурсах, в актуальних ракурсах сьогодення”. Окрім того, заступник міністра культури наголосив на тому, що керівники фестивалю Молодість давно вже стали фактично національним продюсерським центром України (адже саме за активної участі Андрія Халпахчі Україну було представлено у Мюнхені, Парижі, Берліні та Каннах).

Міністр інформаційної політики Юрій Стець говорив переважно про політику, майже не торкнувшись кіно. В першу чергу у його промові проявився гнів до агресора та “псевдовиховання” населення Росії. “Хабарі і корупція у нашій державі призвели до анексії Криму і війни на Сході!”– сказав Стець. Яким чином це стосується до фестивалю, виявилось трохи згодом: за словами пана Юрія, держава має опікуватись кіно, кабмін має підтримати правильні законопроекти, депутати мають проголосувати, а Молодість не має залежати від політиків. Що ж дійсно було чи буде зроблено з боку держави, кабміну та депутатів, так і не стало ясно з досить політизованої промови міністра інформполітики.

Голова комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький (який колись сам волонтерствував на Молодості) був більш конкретним: він розказав про два закони, що наразі мають бути розглянуті. Перший стосується направлення коштів від азартних ігор на розвиток кінематографії, а другий – благодійної діяльності, що полегшить залучення меценатів. Проте серйозно до цих слів можна буде поставитись лише тоді, коли законопроекти постануть не лише на словах.

Директор департаменту культури КМДА Діана Попова поринула у символізм: на її думку, символічно, що найстарший фестиваль України називається Молодість; символічно, що прес-конференція київського фестивалю відбулася у Музеї історії Києва, символічно, що до проведення Молодості планується наново відкрити відреставрований кінотеатр Жовтень; символічно, що це станеться у жовтні місяці. Остання звістка, звичайно ж, є приємним сюрпризом не тільки для кіноманів, але і для будь-якого мешканця Києва, адже Жовтень – один з найстаріших кінотеатрів нашого міста.

Голова Наглядової ради ПАТ Укрінбанк Володимир Клименко, який вже більше 5 років співпрацює з Молодістю, наголосив, що, незважаючи на падіння довіри населення до банківської системи України, Укрінбанк буде вірно підтримувати Молодість і надалі. “Фестиваль буде проводити свою діяльність протягом усього року, – повідомив пан Володимир. – Буде спеціальне приміщення, проводимуться зустрічі з акторами, організовуватимуться перегляди фільмів”.

Як завжди, хід прес-конференції модерував незмінний аж з 1992-о року директор Молодості – Андрій Халпахчі. Проте він не видав жодних особливих секретів, адже робота над організацією ювілейного фестивалю ще ведеться; подробиці пан Андрій пообіцяв розповісти на наступній зустрічі, яка відбудеться у вересні.