XIII фестиваль православного кіно “Покров-2015” присвячений традиціям Св. Гори Афон. За головний приз Фестивалю будуть боротися 57 фільмів-учасників з 4 країн в номінаціях: анімаційне кіно, стрічки короткого метра, документального і повного метра.

Відкриття фестивалю відбудеться 11 жовтня в 17.00 в Національній опері України ім. Тараса Шевченка. У ньому візьмуть участь: Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керівник проекту і керівник Синодального відділу у справах молоді УПЦ митрополит Іона, народний депутат України Андрій Деркач, директор протоієрей Олександр (Акулов). 

Фільм-відкриття Незвичайна подорож Серафими представить автор сценарію Віктор Стрельченко і режисер Сергій Антонов. За сюжетом, Сіма Воскресенська позбулася батьків у ранньому дитинстві. Вона живе в дитячому будинку і потай зберігає єдине нагадування про свою сім’ю – натільний хрестик. Разом з Симою в дитячому будинку живе Рита, яка одного разу розповідає їй, що будинок повний секретів і в ньому живуть примари. Подруга пропонує Сімі вирушити в загадкову таємну комірчину під сходами, щоб подивитися на одного з них. З цього моменту Серафима виявляється у вирі неймовірних подій, які дозволять їй пролити світло на таємницю дитячого будинку і долю батьків.

У програмі представлена тематична стрічка Дорогами Афону (реж. Анастасія Борисова, Греція). Це фільм-паломництво по монастирях, скитах і келіях Святої Гори Афон з розповіддю про прославлені і маловідомі святині, про специфіку паломництва на Афон, зустріч і розмова зі старцями, осмислення духовної суті паломництва.

Про життя в семінарії оповідає стрічка Братство (реж. Анастасія Галкіна). З одного боку, життя в семінарії здається спокійним. Але десь незримо паралельно з ним співіснує інша реальність, в якій кожен семінарист щодня вступає в сутичку з власним альтер-его. Ми ніколи не знаємо, коли ця сутичка почнеться. Єдина зброя, яка у нас є, – наша віра і наше братство.

Про вічні моральні цінності, взаємини батьків і дітей, про ідею прощення і зняття гріхів нагадує нам фільм Глухота (Василян Хачик). Дівчина зустрічається з глухонімим хлопцем. Познайомивши його зі своїми батьками, вона отримує заборону від батька на їхні стосунки. Через 2 роки батько дівчини поступово втрачає слух. Вона веде його в центр для глухонімих, де несподівано зустрічає хлопця, з яким у неї колись не склалися стосунки. Незважаючи на зруйноване минуле, він пропонує батькові дівчини руку допомоги.

Під час Фестивалю традиційно учасників і гостей порадують тематичні зустрічі, майстер-класи та круглі столи на актуальні теми взаємин православ’я, світського життя та ЗМІ.

Урочисте закриття ХІІІ Фестивалю православного кіно “Покров” відбудеться 14 жовтня в Будинку кіно. Фільм-закриття Ближче ніж здається (продюсерський проект команди Молодіжного центру Спілки кінематографістів Росії) представить продюсер Дмитро Якунін.

13-pokrov-2015_poster_800