Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM відзначить свій ювілей. 10-й мистецький форум пройде на київському АртПричалі з 3 до 6 вересня.

Залишаючись на постійну прописку у Києві LINOLEUM прагне не тільки відкривати нові імена в художній анімації, підтримувати новітні технології, але і вписати Україну у світовий контекст – привернути увагу зірок світової анімації та медіа-арту,  показати на закордонних майданчиках роботи наших художників та сприяти відродженню анімаційної індустрії в Україні.
Михайло Царьов, засновник фестивалю LINOLEUM: “Наш фестиваль народився  як заклик звернути увагу на анімацію, як надзвачийно потужний медіа-напрям у мистецтві – емоційний, технічно різноманітний і здатний апелювати до будь-яких прошарків суспільства і до найактуальніших тем. На жаль, анімацію досі недооцінюють і часто вважають виключно дитячою. Я щасливий, що ми можемо змінювати цей стереотип, привозити в Україну таких зірок, як Білл Плімптон, Гаррі Бардін чи Мотомічі Накамура, і що наші учасники далі активно працюють над фільмами, рекламою чи музичним відео, як, приміром, минулорічний переможець фестивалю і автор нового кліпу гурту ТНМК Сашко Даниленко”.
Тема цьогорічного фестивалю – ХМАРИНА ПИЛУ – одночасно звертається до українських суспільних зрушень та до світових технологічних трендів: після глобальних змін в Україні у повітря ніби здійнялася ціла хмарина пилу, котра заважає побачити реальний стан речей довкола. Цю хмарину може віднести вітром, або ж пил просто осяде. З іншого боку, хмарина (CLOUD) може приховувати в собі і зберігати безліч інформації із різних куточків світу.
Так чотири дні фестивалю представлятимуть різні жанрові і тематичні “хмарини-програми”: сучасна анімація для дітей, анімація в музиці, анімація в рекламі. Крім того на глядачів чекають колекція найкращих робіт із історії фестивалю Best of 10 years Linoleum, представлена партнером – фестивалем CologneOFF з німецького Кельна – програма Best of AnimateCologne, і, звісно, покази робіт переможців і конкурсантів ювілейного фестивалю LINOLEUM.
В рамках Фестивалю відбудеться круглий стіл для професіоналів анімації – художників, рекламістів, телеменеджерів. А головною зіркою цьогорічного LINOLEUM стане японець Мотомічі Накамура зі своїми майстер-класами та арт-перформансами.
Жюрі фестивалю оголосить свій вердикт уже на старті форуму, а судитимуть роботи у двох номінаціях: загальний світовий конкурс, на гран-прі якого можуть претендувати усі надіслані на LINOLEUM роботи, та національний конкурс. Головою журі LINOLEUM стане легендарний український режисер, автор культових Острова скарбів, Лікаря Айболитя і Капітана Врунгеля Давид Черкаський.
Прийом анімаційних фільмів для участі у фестивалі триває до 31 липня.
Призовий фонд цьогорічного фестивалю складе 5 тисяч доларів. Крім того, вже традиційно на фестивалі буде вручено грант дитячій анімаційній студії. Особливий інтерес для вітчизняних аніматорів становитиме той факт, що із стрічок, надісланих на фестиваль, а також із найкращих робіт за усі 10 років, організатори формуватимуть власну програму, котра представить LINOLEUM наступного року у Кельні на фестивалі CologneOFF.
El Кравчук, креативний продюсер фестивалю: “Фестиваль ювілейний, і дуже хочеться, щоб він запам’ятався чимось особливим! Думаю, найголовніше у цьогорічному фестивалі – особливий градус творчої свободи. Ми вже традиційно чекаємо на особливу аудиторію – художників, рекламістів, просто прогресивних і допитливих людей, які шукають нового і хочуть стати свідками народження нових ідей. Вони згодом впливатимуть на масову культуру і будуть створювати моду”.
Linoleum image