Скільки їх уже знято, стрічок про рак? Чи хотіли б ви переглянути іще одну? Не поспішайте казати «Ні» фільму Річард говорить «Прощавай». Він зможе вас здивувати.

Проблеми стосунків у родині, толерантності, лицемірства, роботи, реалізації, дружби і кохання – всі ці питання виникають перед професором літератури, який живе найбільш звичайним життям, коли він дізнається, що у нього рак. Він не починає боротися. Він не намагається щось змінити. Він приймає те, що посилає йому доля, і у відпущений йому час намагається зрозуміти – для чого взагалі людина живе на світі?

Пронизлива екзистенційна драма із гірким гумором є прикладом чудової режисерської, операторської та акторської роботи. І попри те, що головним діамантом, безумовно, став виконавець головної ролі Джонні Депп, успіх фільму можна пояснити саме поєднанням усіх факторів, що роблять стрічку якісною. Це доросле, грамотне кіно для тих, хто вміє насолодитися моментом.

При робою над фільмом режисер Вейн Робертс діяв згідно англійського виразу «take your time», тобто – не поспішав. Він не намагався вразити глядача карколомними спецефектами чи ефектними переломними моментами. У стрічці немає пафосу і «милиць», які так люблять безліч інших кінематографістів – нав’язлива музика, флешбеки, невиправдано показовий монтаж. Це просто історія – але така напрочуд людяна, що протягом перегляду ви балансуватимете між сміхом і слізьми, і по завершенні вийдете наповненими.

У стрічки немає дидактичного посилу, немає гучних висновків. Це тиха сповідь людини, яка вчить нас простій мудрості, такій рідкісній в класичній голівудській драматургії: часом не треба боротися. Іноді просто варто сказати «Прощавай».

Трейлер фільму Річард говорить “Прощавай”:

Кадри з фільму Річард говорить “Прощавай”: