Цікаво побачити черговий бойовик з гонитвами, перестрілками, бійками та гарними дівчатами? А якщо додати до цього особливий японський колорит?..

Маленький хлопчик відпочиває з батьком, але раптом сумісний час у лісі набуває трагедійного забарвлення: здається, на них хтось полює… І вже цієї ночі хлопчик стане сиротою і отримає нове ім’я: тепер його звуть Снейк Айз, Очі Змії, на честь бездушно убитого батька. Жага помсти стане для дорослого Снейк Айз (Генрі Голдінг) головною мотивацією всіх вчинків. Та чи здатен він буде заради своєї мети переступити через повагу, вірність та дружбу?

Екзотика японського колориту зробила свою справу: фільму “Очі Змії” вдалося виділитися серед безлічі стрічок подібного жанру – а чудова операторська робота зробила мандрівку у країну висхідного сонця справжнім візуальним задоволенням. Але до твердої “10” стрічка не дотягнула через раптове вторгнення про-західних елементів: руда спецагентка, антагоністка Баронеса та перегони а-ля “Форсаж” повертають історію до безликих побратимів-бойовиків, про які забуваєш, щойно вийшовши з глядацької зали.

Проте дві третини фільму, вдало балансуючи між особистою історією та екзотичними локаціями, реалістичними кланово-кримінальними пригодами та фантастичними елементами, стрічка тримає увагу і викликає повагу якісною режисурою, ефектними зйомками та особливою, принадною атмосферою присмерку, що добре передає андерграундний настрій світу японської мафії – якудзи.

Третя третина фільму перенасичена бійками, персонажами, гонитвами – від них поступово втомлюєшся, і вони нівелюють гарне враження, що склалося від попередніх секвенцій стрічки. Тому на наступні пригоди Джі Ай Джо чекаємо, з острахом затамувавши подих: невже творці дозволять собі стати «одними з», а не «тими самими»? Проте у технічній якості франшизи сумніватися не доведеться, і всі прихильники жанру безсумнівно зможуть отримати задоволення від знайомства із Снейк Айз та його світом.

Трейлер фільму “Очі змії: Початок Джі.Ай.Джо”: