Американський горор Воно (англійська назва – It Follows) критики називають одним з найстрашніших сучасних фільмів жахів. Цікаво, що сюжет стрічки тісно пов’язаний з темою сексу.

poster_5582ede9e23da19-річна Джей (Майка Монро) займається в машині сексом з хлопцем, незважаючи на дивну поведінку останнього. Незабаром той усипляє її хлороформом та прив’язує до інвалідного візка десь на околиці типового американського містечка. Коли дівчина приходить до тями, коханець розповідає, що разом з оргазмом передав їй прокляття: тепер щось буде переслідувати Джей з метою вбити (про ступінь жорстокості вбивства глядач може здогадатися з перших п’яти хвилин стрічки). Це щось може приймати вигляд знайомої людини, або якого-небудь незграби, або просто дуже загрозливий вигляд. Якщо Джей помре, то прокляття знову перейде до хлопця. І передати прокляття, ясна річ, можна будь-кому статевим шляхом.

Для американського режисера Девіда Роберта Мітчелла цей фільм – не дебют, але перший успішний. Американські критики прямо захлинаються від захвату, розхвалюючи це видовище. Воно і справді так класно зробленн, що можна навіть не злякатися, насолоджуючись самою манерою зйомки, красою кадрів та ритмом оповіді. Але якщо вже налаштуватися на жахання, то від страху, напевно, можна й опісятися – як одна з найстрашніших героїнь цього фільму.

На відміну від багатьох горорів, Воно не тільки розвиває свій лякаючий сюжет, але й детально демонструє життя американських підлітків. Створенню атмосфери цього життя допомагає сучасна музика – від композитора і музиканта Disasterpeace.

Звичайно, як будь-яка гарна стрічка, Воно передбачає масу інтерпретацій того, що відбувається. Найпоширеніший варіант – розглядати це переслідування як певну метафору СНІДу або інших венеричних захворювань. Хоча і як символ любові – яка переслідує, не відступає – фільм теж може виступати. Можливо, відповідь ми дізнаємося в запланованому сіквелі. Як би там не було, Воно – чудове кіно для найвимогливіших глядачів.

Трейлер:

Кадри: