Фестиваль документального кіно про права людини оголосив переможців. Фільми змагались за нагороди у чотирьох категоріях: DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО і DOCU/УКРАЇНА, а також за спеціальний Приз від студентського журі. Традиційно свого фаворита організатори фестивалю відзначили премією імені Андрія Матросова. Свого переможця обирали і глядачі фестивалю.
Варто відзначити, що в жодній категорії журі не змогло зупинитися на одній нагороді, тому перед врученням основного призу ще один фільм отримував спецвідзнаку. Крім того, деякі з суддів (зокрема, Бріджит О’Шіа) підготували нагороди-сюрпризи, про які не знали навіть ведучі. Тому церемонія нагородження розтягнулася на півтори години.
Переможцем у категорії DOCU/ЖИТТЯ став фільм із США Усі ці нерви. Члени журі відзначили, як важливо створювати платформи для надання голосу жінкам по всьому світу – саме це, на їхню думку, вдалося зробити режисерці Дженні Ґейдж. Фільм дійсно дає унікальний інсайт у життя дівчат-підлітків; стрічка знімалася протягом трьох років.

Кадр з фільму Усі ці нерви
Спеціальною відзнакою був выдзначений фільм режисера Левана Коґуашвілі “Нове життя Гогіти”, створений у ко-продукції з Україною. Продюсерка Олена Єршова, яка приймала нагороду, сказала, що останню заслуговує, перш за все, сам герой фільму.

Кадр з фільму Нове життя Гогіти
У категорії DOCU/ПРАВО переміг фільм німця Якоба Пройсса. Стрічка із назвою Пол приходить з-за моря: щоденник зустрічі отримала, певно, найдовшу промову журі, складену із суцільних компліментів: адже фільм присвячено таким актуальним проблемам, як міграція жителів проблемних країн до Євросоюзу та реакції європейців на разючі та неуникні зміни.

Кадр з фільму Пол приходить з-за моря
Спеціальна відзнака дісталася Захаві Санжаві із фільмом Повернення – так само стрічці про біженців, а саме про єзидів – народ, що був під утисками сторыччями, але зберіг свої віру, культуру та ідентичність, хоча тепер ризикує втратити усе це.

Кадр з фільму Повернення
Журі DOCU/КОРОТКО у своїх рішеннях виявилося солідарним із КіноУкраїною: перше місце забрала чарівна стрічка-портрет гордої баскської бабусі Я не тутешня; спеціальну відзнаку забрав соціально гострий та повний гумору портрет сербського села Ракіяда.

Кадр з фільму Я не тутешня

Кадр з фільму Ракіяда
В окремій категорії змагалися документальні історії з України. Беззаперечне перше місто було віддане фільму Анастасії Максимчук “Укриття”, в якому змальовувалася важка, але благородна праця волонтерів-захисників тварин. Спеціальну відзнаку отримав Ленінопад – фільм на зрозумілу тему режисерки Світлани Шимко.

Кадр з фільму Укриття

Кадр з фільму Ленінопад
Студентське журі нагородило дипломом, а також хенд-мейд призом фільм Мартіна Коллара “5 жовтн”; а колумбійська “Амазона” Клера Вайскопфа отримала приз імені Андрія Матросова.

Кадр з фільму 5 жовтня

Кадр з фільму Амазона
Нарешті, приз глядацьких симпатій завоював щирий фільм-вигук Гаяне Петросян, створений у ко-продукції Росії та Великобританії. Народжені бути вільнимі – це фільм-дослідження еко-активісток, що викриває нелегальну та нищівну торгівлю мешканцями моря, і закликає берегти природу і кожен вид, що існує на Землі.

Кадр з фільму Народжені бути вільними