Коронавірус неабияк вплинув на світову кіноіндустрію; відміна зйомок, перенесення прем’єр, скорочення бюджетів… Проте канадський режисер Ніл Бломкамп вирішив взяти ситуацію під контроль і самофінансуватися, амбіційно жадаючи створити щось на кшталт «Паранормального явища». Так на світ з’явився «Демонік».

Карлі (Карлі Поп) живе усамітненим життям, що є досить одноманітним поза одним нюансом: з того часу, як її мати скоїла масові вбивства, жінку переслідують жахи. І коли після довгої розлуки на зв’язок виходить її друг Мартін (Кріс Вільям Мартін), Карлі розуміє, що настав час відвідати матір, яку ненавиділа всі ці роки. Виявляється, що та зараз не у в’язниці, а в комі – вона стала піддослідної експериментів зі свідомістю однієї з біофармацевтичних компаній… Карлі запропонують увійти в свідомість матері, і потягнеться вервечка: дивний людо-звіро-птахоподібний демон, що вряди-годи пробігає темними коридорами, симуляція реальності, що нагадує ком’ютерні ігри нульових із погано прописаними текстурами, мішанка із кошмарних снів та реальності, проклятий дім, побудований на історичному місці продажу хутра, Ватикан, який цікавиться відловом демонів, екзорцисти 21 століття, що використовують технології замість Біблії…

Вам здалося, що все це звучить дещо заплутано і трохи перенасичено для одного фільму? Проте першу годину (а загальний хронометраж – 1 година 45 хвилин) на екрані взагалі майже нічого не відбуватиметься! Усю цю мішанину із карколомних мотивацій, запропонованих обставин і таємних світів скинуть на нас в останні 45 хвилин, викликаючи стан повного розгублення і, втім, безупинної нудьги. Фільм безнадійний в усьому, окрім своєї нелогічности. Здається, сценарій писали за схемою «дядя Фьодор» – ніби різні люди підходили до уривків історії і дописували її по шматочку на власний розсуд, не зважаючи на логіку світу, арку персонажів чи центральний конфлікт.

Про що ж ця історія врешті-решт? Про стосунки матері і дочки? Про справжню дружбу? Про всесвітню змову? Нам намагалися розкати про все, та не розказали нічого. І єдине, чим може бути цікава ця стрічка – це те, що вона носить всі ознаки того, аби претендувати на Золоту Малину (одразу по декількох номінаціях). Що ж, часом і таке потрібно: аби знати, як знімати НЕ треба.

Трейлер фільму “Демонік”:

Кадри з фільму “Демонік”: