Бердмен – оскароносний фільм мексиканського режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту, який розхвалюють критики і глядачі; історія актора, який уславився роллю супергероя багато років тому, а зараз – долає творчу кризу.

birdman250Рігган Томпсон (Майкл Кітон) років двадцять тому зіграв у кількох блокбастерах про супергероя Бердмена – людину-птаха. Після короткого періоду бурхливої ​​слави в житті Томпсона наступає тривала творча криза, яку він намагається подолати постановкою нової п`єси на Бродвеї, де виступає і режисером, і виконавцем головної ролі. П’єса автора Раймонда Карвера називається “Про що ми говоримо, коли говоримо про любов”. Крім того, Рігган виявляє в собі паранормальні здібності – схильність до левітації та телекінезу. У голові актора звучить голос Бердмена, що дає різноманітні поради. Також у фільмі Алехандро Гонсалеса Іньярріту, відомого картинами Сука-любов (2000), Вавилон (2006), Б`ютифул (2010), фігурує маса інших цікавих персонажів у виконанні чудових акторів. Емма Стоун грає доньку Томпсона, яка недавно вийшла з реабілітаційної клініки. Едвард Нортон неодноразово постає у цьому фільми в самій білизні. Наомі Воттс грає акторку. Зак Галіфіанакіс – продюсера всього заходу.

З вищепереліченого зрозуміло, що фільм Бердмен – про акторське мистецтво, про кіно, про примхи слави і – ширше – про творчість. Драматична напруженість тримається за рахунок двозначності: чи то Рігган божеволіє, чи то дійсно володіє паранормальними здібностями. І, по суті, режисер не дає відповіді на це питання, тим самим зіставляючи творчий процес та безумство. Фільм же в рівній мірі вийшов іронічним та жорстким – як і саме життя. Сюжет розвивається дуже динамічно – не дарма Бердмен отримав Оскар одразу в кількох найважливіших номінаціях: Кращий фільм, Краща режисерська робота, Кращий оригінальний сценарій, Краща операторська робота. Крім того, картина в п`ять разів окупилася в американському прокаті (до виходу в український прокат поки що не запланована).

Бердмена приємно дивитися різним колам глядачів, адже, хоч по суті це – талановитий артхаус, тема супергероїв накладає на стрічкуї відбиток блокбастера. Але в самому режисерському методі Іньярріту не підніс чогось нового, і Бердмен складається з тих же штампів (нехай і чудово скомпонованих), які лає театральний критик Табіта Дікінсон (Ліндсей Дункан) – важливий персонаж фільму.

Успіх Бердмена змушує пильніше стежити за творчістю Іньярріту і сподіватися, що незабаром він зніме незаперечний шедевр.

Трейлер:

Кадри: