Світ Юрського періоду – четвертий в серії блокбастерів про парк розваг з динозаврами, вигаданої Стівеном Спілбергом.

clip_image001Дія нового фільму динозаврової франшизи відбувається через 22 роки після подій Парку Юрського періоду. Острів Нублар став ще красивішим, доісторичних створінь на ньому – ще більше, а відвідувачів – понад 20 тисяч. Але прибуток не задовольняє власників, тому вчені, які працюють на Нубларі, й вивели нове чудовисько довжиною 15 метрів. Жах у тому, що це гібрид динозавра з іншими створіннями, у тому числі і з каракатицею, а ще – зростає чудовисько в неволі та соціальній ізоляції, що й призводить до неймовірної агресивності. Природно, Індомінус-Рекс залишить свій ну дуууже надійний притулок і – інакше не було би не тільки фільму, а й самого Голлівуду – почне переслідувати не кого-небудь, а братів Зака ​​і Грея Мітчелів, тітка яких працює однією з начальниць на Нубларі.

Клер (Брайс Далас Говард) зображує типову жінку: істеричну і в той же час сміливу, дурну і героїчну в критичних ситуаціях, абсолютно позбавлену логічного мислення. Рятувати своїх племінників Клер буде в компанії залицяльника Оуена Греді (Кріс Претт) – інженера, приборкувача рапторів та теж дуже типового образу не стільки американського чоловіка, скільки персонажа героїчного блокбастера. Паралельно розвивається ще кілька сюжетних ліній, так що, в цілому, дивитися Світ Юрського періоду цікаво, але … типово. Надто вже все зроблено за лекалами – очевидно, так і зручніше багатьом глядачам, не кажучи вже про продюсерів, в числі яких і легендарний Стівен Спілберг.

Режисером фільму з бюджетом $ 150-180 мільйонів виступив Колін Треворроу, який зняв у 2012-у році успішну фантастику Безпека не гарантується. “Індомінус-Рекс, головний герой Світу Юрського періоду, символізує надлишок споживання в сучасному суспільстві, – розповідає Треворроу. – Ми хочемо всього більше, більше, більше, хочемо фільмів гучніших і яскравіших, а ні до чого хорошого це призвести не може”.

Світ Юрського періоду напевно змусить глядачів дві години з насолодою та жахом підстрибувати у своїх кріслах, але не більше того. Фінальний натяк на продовження франшизи не викликає натхнення, хіба що сиквел буде знятий не раніше, ніж через 22 роки. Неможливо не відзначити і один з ляпів, якими Світ Юрського періоду напрочуд багатий: хоч Оуен ще на самому початку полювання на Індомінус-Рекса і радить своїй напарниці Клер зняти туфлі, вона чомусь все одно бігає в них – причому каблуки величезні… Такими і динозавра можна замочити – шкода, така ідея не прийшла в голову сценаристам, було б веселіше…

Трейлер:

Кадри: