OKO – це свято етнографічного та антропологічного документального кіно, де глядачі побачать і відчують повсякденне серцебиття малих та великих народів, спільнот, мешканців сіл та міст. Це подія, на якій кінематографісти, фольклористи, антропологи та етнографи зможуть краще зрозуміти один одного, поділитися ідеями та домовитися про майбутню співпрацю.

Цьогорічний кінофестиваль відбудеться в комбінованих online- та offline-форматах. Протягом перших п’яти днів учасники і глядачі зможуть переглядати фільми та лекції в інтернеті. Завершиться фестиваль триденними показами та церемонією нагородження в Бессарабії, у селі Криничне на березі найбільшого озера України Ялпуг. Тут не буде червоних килимів, але обов’язково будуть знайомство з місцевими традиціями, обговорення фільмів, смачна кухня, церемонія нагородження та призи!

Ініціатором започаткування кінофестивалю виступила Тетяна Станєва – громадянка України, етнічна болгарка з південної Української Бессарабії, фольклорист за освітою та режисер за покликом.

«Фестиваль націлений на міжкультурний діалог через показ найкращих українських фільмів та світових стрічок на цю тему. Ми хочемо мотивувати режисерів знімати етнографічне кіно! Україна – одна з найбагатших на фольклор країна, тому буде справедливо, якщо кількість та якість етнографічного кіно зростатиме, і ми станемо законодавцями та столицею етнографічних кінофестивалів на світовій мапі.  Бессарабія – це дуже складний, багатонаціональний, забутий куточок країни, українська присутність тут саме через культуру є вкрай необхідною. Мова культури, фольклору та кіно – універсальна, і на підсвідомому рівні поєднує регіон із країною та світом, зміцнює дружбу між народами, підвищує толерантність та сприяє миру».

Організатори фестивалю щиро запрошують всіх доєднатися до перегляду фільмів онлайн, а також заохочують завітати на найцікавішу частину події у Криничному. Всі гості матимуть змогу пожити у етнічному болгарському селі, переглянути найкращі фільми та познайомитись один з одним для майбутньої співпраці.

Наразі команда фестивалю закінчила збір заявок та формує міжнародну програму. Прийом робіт українських кінематографістів триватиме до 1 вересня.

Детальна програма фестивалю і розклад показів невдовзі будуть опубліковані на сайті та сторінках соцмереж кінофестивалю.

ОКО: коротко про головне

Дати проведення: 12-19 вересня (12-16 вересня – online-частина фестивалю; 17-19 вересня – offline-частина)

Локація: село Криничне Болградського району Одеської області

Сайт кінофестивалю: https://www.okofilmfest.com.ua/
facebook-сторінка: https://www.facebook.com/OKO.Ethnographic.Film.Festival

Google-форма для подачі робот українського виробництва: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVspU0foLrQL6To7u4y7ypE2ayhWMmVHzQjnN1c3xBsgEfSQ/viewform?fbclid=IwAR2QVpxEA9Wix_BQQO6e9mT3rleUjb8L6XtY8SE7QHzSqbmzr_3YDGj_NDk

Ви можете зв’язатися з нами:
директорка кінофестивалю Тетяна Станєва https://www.facebook.com/skytanya
програмний директор кінофестивалю Олена Рубашевська https://www.facebook.com/directlena

Пошта фестивалю для пропозицій партнерства і співпраці: okofilmfestival@gmail.com