1. Одеса – перлина у моря.
Місто-герой, розташоване на березі Чорного моря на Півдні України, завжди було відоме завдяки своєму неповторному колориту. Зараз Одеса – один з найулюбленіших курортів українців. Одеса – головна військово-морська база ВМС України. Одеса – третє за розміром місто в країні. Одеса – найбільший морський порт України. Історичний центр Одеси внесений до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Гуляючи центром Одеси, мимоволі згадуєш подібні вулички Парижу. Але Чорне море поряд нагадує: ви – в Україні!
2. Спілкування із кінопростором усього світу.
У 2015-у році конкурсною програмою фестивалю охоплені такі країни, як Франція, Росія, Данія, Іран, США, Аргентина, Словенія, Сербія, Хорватія, Німеччина, Туреччина, Катар, Колумбія, Венесуела, Бельгія, Нідерланди, Чилі, Румунія, Болгарія, Ірландія, Греція, Іспанія, Польща, Угорщина та Великобританія. Найвибагливіший глядач зможе знайти тут кіно на свій смак.
3. Одеська кіностудія – рідний дім.
На Французському бульварі, 33, на території славнозвісної Одеської кіностудії зможуть пожити бажаючі перебувати у самому осередку фестивальних подій. Колись тут знімалися стрічки У пошуках капітана Гранта та Весна на Зарічній вулиці, а тепер – як і кожного року під час Одеського кінофестивалю – гості зможуть розташуватися у наметовому містечку. Інфраструктура, охорона, екран для переглядів та 15 хвилин пішки до Фестивального палацу – ось що чекає на тих, хто захоче скористатися унікальним шансом пожити на території кіностудії.
4. Тут знімали кіно великі.
Одеса – місто кінематографічне, яке завжди приваблювало до себе талановитих режисерів, операторів та акторів. Одеська кіностудія – одна з найстаріших кіностудій Російської імперії, СРСР та України. Історія її почалася аж у 1907-у році з приватного ательє Мірограф. Відтоді для Одеської кіностудії працювали такі митці як Лесь Курбас, Юрій Яновський, Станіслав Говорухін, Фелікс Миронер та Марлен Хуциєв, Петро Тодоровський та Кіра Муратова. Саме на вулицях Одеси розгортається дія фільмів Д`Артаньян і три мушкетери, В’язень замку Іф, Пригоди Електроніка та багатьох інших. Кінематографічної енергетики тут вистачить на всіх!
5. Можна обирати заходи на свій смак.
Конкурсна міжнародна та національна програми; майстер-класи; Літня кіношкола, ретроспективи та реставровані фільми; демонстрація найгучніших прем’єр із Канн, Берліну та Венеції – на все може просто не вистачити часу. ОМКФ, не зраджуючи власним традиціям, пройде насичено та інтенсивно.
6. ОМКФ завжди пропонує нове.
У 2015-у році на ОМКФ буде працювати TERRARIUM. Сценарний практикум – новий проект Одеського міжнародного кінофестивалю сумісно із сценарною майстернею Terrarium. Script Project і літературним конкурсом Коронація слова, який відбудеться в рамках секції Film Industry Office. Мета проекту – допомогти сценаристам у вдосконаленні сценаріїв, а також підготувати їх до міжнародних пітчингів.
7. Досвід із перших рук.
Молодим кінематографістам, як завжди, буде в кого повчитися. Одним з найяскравіших персоналій фестивалю стане режисер Джим Шерідан – шестиразовий номінант на премію Оскар і володар численних міжнародних нагород, живий класик ірландського національного кіно. Акторські роботи у фільмах Джима Шерідана принесли всесвітню славу Деніелу Дей-Льюїсу. В архіві кінематографіста роботи різних жанрів: від історичної драми до спортивного трилера. В рамках ОМКФ він представить свою персональну ретроспективу і прочитає майстер-клас студентам Літньої кіношколи.
8. Канни будуть близько.
Серед почесних гостей ОМКФ-2015 – Тьєррі Фремо, директор Каннського кінофестивалю. Тьєррі Фремо створив нову секцію фестивалю “Каннська класика”, в рамках якої з 2004-о року демонструються відреставровані копії фільмів, ретроспективи, присвячені кінематографу різних країн, і документальні стрічки про кіно. В цьому ж році Тьєррі відвідає Одесу, щоб представить програму “Люм’єр!” на честь 120-річчя кінематографа. Альманах з 98 відреставрованих фільмів, знятих Луї Люмьєром і його операторами, буде показаний вперше після каннської прем’єри саме в Одесі.
9. Змога дивитися кіно там, де його знімав Ейзенштейн.
Традиційний кіноперформанс на Потьомкінських сходах щорічно збирає близько 15 тисяч глядачів. Завдяки підтримці Британської Ради в Україні на фестиваль приїде британський композитор-мінімаліст Майкл Найман (один з кращих авторів оригінальної музики до творів світового кіно). Разом з камерним оркестром Michael Nyman Band він представить своє авторське музичне оформлення класичного німого фільму Дзиги Вертова – Людина з кіноапаратом.
10. Тут будуть усі твої друзі.
Одеський кінофестиваль – подія, яку не може пропустити жоден кіноман. Тусовка фестивалю – один з найяскравіших його компонентів. Тут можна зустріти будь-кого: від журналістів до критиків, від аматорів до професіоналів, від студентів до справжніх зірок світового кіно. Кожен, хто цікавиться розвитком світового кінематографу і, зокрема, кінематографом українським, обов’язково намагається вирватись в Одесу хоча би на кілька днів. І Одеса не залишається в боргу!