Дивосвіт Марвелу розширює горизонти, розповідаючи фантастичну казку із китайським присмаком.

Шон (Cіму Лю) – мігрант-невдаха, який – як і багато його співвітчизників – приїхав до США за американською мрією, та скінчив тим, що паркує авто у готелі. І здається, що він живе звичайнісіньким життям, аж поки раптовий напад бандитів не змушує його розкрити таємницю. Виявляється, що справжнє ім’я героя – Шан-Чі, по батьку він – жорстокий кілер, а по матері – спадкоємець древньої магії, здатної стримувати зло, яке прагне вирватися з потойбіччя…

Новий фільм Марвелу одразу чіпляє героями: прості, веселі, не зіркові, проте харизматичні, вони легко завойовують нашу симпатію. І всі нові персонажі, яких ми зустрічаємо – вкрай органічні, відповідають типажам героїв, і навіть якщо грають невеличку роль – все одно добре запам’ятовуються. Отже за кастинг стрічка може отримати тверду п’ять.

Драматургія фільму є цілком класичною, часом вторинною (справжньої оригінальності мало у перебігу подій); проте навіть знайомі елементи виглядають цікаво за рахунок виразної жанровості. “Шан-Чі та легенда десяти кілець” – не стільки фантастичний бойовик (хоча бійки тут будуть, і ще й напрочуд видовищні!), скільки чудова казка. Краса світу рідного селища головного героя дійсно зачаровує, виглядаючи особливо цікаво за рахунок екзотики китайського фольклору.

Наявний у стрічці і класичний прийом необов’язкового, проте харизматичного другорядного персонажу (вже знайомого прихильникам цього кіновсесвіту): тандем ексцентричного актора Тревора (Бен Кінгслі) та його фантастичного друга Моріса приємно доповнює основний сюжет.

Історія десяти кілець – лише початок довгої саги про китайського героя. Що ж, перша частина виглядає дуже цікаво, змушує переживати спектр емоцій від захоплення до розчулення і цілком справедливо чекати на продовження пригод.

Трейлер фільму “Чан-Ші та легенда десяти кілець”: