Популярна зарубіжна гра «Правда або дія» неодноразово потрапляла до кінематографу, зазвичай у контексті флірту між закоханими. Проте новий фільм із однойменною назвою покаже знайому забавку у новому світлі – жахів та безвиході.

Початок фільму – доволі стандартний. Група студентів відправляється до Мексики, аби відірватися на останніх університетських канікулах. Вони пиячать, пліткують, фліртують, дуркують, і, звісно ж, «чіпляють» незнайомців. Саме так головна героїня (Люсі Гейл) знайомиться з красенем Картером (Лендон Лібуарон) і приймає його запрошення навідатись до старовинного закинутого будинку. Друзі неохоче супроводжують її, і вже там, у темряві, серед павутиння та розтрощеного непотрібу, починають відбуватися перші аномалії. Але, звісно ж, ніхто не сприймає цих знаків всерйоз…

Між тим, започаткована Картером гра «Правда або дія» продовжується. Відносно безневинні завдання на початку гри (як то зізнатися хлопцю подруги, що вона йому зраджує) переходять у менш веселі (як то виконати кинуту спересердя обіцянку зламати подрузі руку) і у зовсім невеселі, які загрожують смертельними наслідками. До того ж, гра не забарилася продемонструвати, що ці наслідки моментально відбудуться з тим, хто порушить жорстко встановлені правила…

Чим далі, тим більш оригінального колориту набуває фільм, якісно відрізняючись від звичайних «студентських жахів». Можливо, не в останню чергу тому, що поза простим бажанням нажахати тут є певна моральна складова, адже усі жорстокі завдання, які даються героям, так чи інакше пов’язані з їх слабкостями, брудними таємницями та гріхами.

Щодо аспекту самих жахів – тут можна і посперечатися, але судячи із неодноразового сміху у залі, форму для монстрів із гри режисер Джефф Водлоу обрав не найкращу. Викривлені обличчя людей, що дають завдання, дійсно виглядають більше кумедними, аніж страшними – можливо, якісніше розроблений графічний аспект додав би фільму цінності. Поза тим, Правда або дія є досить цікавим хоррором, що тримає увагу і змушує чекати на вирішення безвихідної, здавалось би, гри.

Трейлер фільму Правда або дія:

Кадри з фільму Правда або дія:

Share This