Абсурдна комедія Трава зеленіша – візуально цікавий, проте змістовно порожній фільм, що має усі ознаки фестивального улюбленця і безсоромно хайпує на цьому.

Стрічка сценаристок і режисерок Жослін Де Бур і Доун Люббе – логічний крок після попередньої успішної короткометражки, де вони виконали головні ролі. Санденс, Локарно та фестиваль у Атланті включили фільм у свої програми; дехто з кінокритиків порівнював побачене із почерком Веса Андерсона та Девіда Лінча.

Сперечатися із тим, що картина зроблена якісно, дуже важко. Майстерність режисерів відчувається у кожному кадрі, а ретельно створений світ, що діє за власними, чітко встановленими правилами, виглядає бездоганним. Творцям вдалося передати задушливо-глянцеву атмосферу штучного світу благополуччя і щастя, але – виключно зовнішніми атрибутами.

При перегляді досить багато часу витрачається на те, аби розгадати правила, за якими діє всесвіт Трава Зеленіша. Але коли приходить розуміння, що у запропонованих обставинах абсурду може статися будь-що, і варто просто «розслабитися і отримувати задоволення», увага сама собою перемикається на оболонку стрічки – костюми, інтер’єри, зовнішність персонажів, на що завгодно, проте не на глибоке переживання порожнечі, що ховається за ідеальною поверхнею.

Ретельно розроблена форма відволікла від змісту, або ж – приховала його відсутність. У стрічки немає «подвійного дна», універсальної цінності для будь-якої людини з будь-якого куточка світу. Вона занадто «американська» і, намагаючись висміяти американські кліше, тільки нагромаджує їх. Тож незважаючи на певні вдалі моменти, загалом фільму страшенно не вистачає витонченості. За очевидною алегорією на міщанський прошарок виключно американського суспільства не криється жодних ширших змістів, і актуальність картини по мірі віддалення від заміських районів Сполучених Штатів втрачається у геометричній прогресії.

Але тим, хто є поціновувачем цікавої операторської роботи і нестандартних візуальних рішень, Трава зеленіша, безумовно, зможе принести задоволення.

Трейлер фільму Трава зеленіша:

Кадри з фільму Трава зеленіша:

Share This