Другий фільм із трилогії-пріквела до оригінальних Чужих 1979 року є логічним та менш епічним продовженням Прометея, у якому люди спромоглися наблизитися до Творців та розгадати загадку походження Чужих.

Якщо Прометей створив якісно новий світ, а на додачу запропонував багато відповідей на загадки, розкидані по класичній першій картині, то друга частина не додає до фантастичного світу Чужих якісно нових знань – окрім багатообіцяючої кінцівки, що виглядає досить безвихідно для борців проти кровожерливих ксеноморфів.

Сюжет Заповіту є відверто вторинним по відношенню до стрічки 1979 року. Команда, що слідує до визначеної мети у просторах космосу, раптово вловлює сигнал з таємничої планети та вирішує висадитись на ній, аби ідентифікувати джерело. На перший погляд усе добре – окрім загадкового, покинутого космічного корабля, в якому земляни нерозважливо торкаються усього, що здається потенційно загрозливим. Так само, як і в першому фільмі, ембріон Чужих вилуплюється через першу жертву на диво усій команді, а тоді – починається “різня бензопилкою” (однойменна стрічка, до речі, надихала Рідлі Скотта під час створення першого сценарію).

Відрізняє Чужий: Заповіт історія двох андроїдів – Девіда та Уолтера (у виконанні Майкла Фасбендера). Саме ця філософська лінія більш та менш людяної, більш та менш інтелектуальної, більш та менш досконалої машин, створених людьми, і є родзинкою нової частини. Втім, розвиток стосунків поміж ними теж є досить передбачуваним, за виключенням деяких дивних моментів, як, наприклад, той, коли Фасбендер цілує Фасбендера.

Головна жіноча роль дісталася Кетрін Уотерстон, відомій за фільмом Фантастичні звірі та де їх шукати. І хоча актриса дещо змінила імідж задля ролі безстрашної колоністки, проте все ж таки вона не витримує жодного порівняння із незрівняним лейтенантом Ріплі у виконанні Сігурні Уївер.

На рівні залишаються самі монстри. Чужі, ксеноморфи та неоморфи продовжують бути неперевершено огидними та моторошними, хоч у Заповіті вони є дещо активнішими та більш кровожерливими. Інтелект, який притаманний цій расі у класичній історії, тут цілком пригнічується інстинктами, тому любителі жорстоких розправ на екрані, безумовно, отримають насолоду.

Інтригуюча кінцівка фільму змушує чекати на вихід наступної частини. Яка, за логікою, обіцяє бути ще кривавішою: кілька тисяч колоністів та ембріонів у кріосні та навіжений, який хоче розводити Чужих…

Трейлер фільму Чужий: Заповіт:

Кадри з фільму Чужий: Заповіт:

Share This