Холодний лід та гарячий темперамент – таке поєднання утворили Тоня Гардінг та фігурне катання. Біографічна стрічка про життя одіозної фігуристки так само поєднає безкомпромісний світ спорту, особисту драму та комедію, яка попри все робить фільм позитивним і життєстверджуючим.

Тоня Гардінг – одна з найвідоміших та заразом одна з найбільш ексцентричних фігуристок світу. Кінець 80-х – початок 90-х відмітилися злетом її кар’єри , який супроводжувався численними скандалами, витівками та навіть злочинами. Фільм базується на інтерв’ю самої Тоні та близьких до неї на той період життя людей. Головну роль у стрічці виконала Марго Роббі – і вона, вочевидь, стане однією з найяскравіших у фільмографії актриси.

Більшість стрічок про спорт викривають непростий шлях становлення на весь світ відомих чемпіонів. Компонентами таких історій зазвичай бувають: важке дитинство, суперництво, наполегливість, ймовірно – травма, та переможний шлях до тріумфу. Проте життя Тоні було далеко не класичним і напрочуд людяним. Але такого сорту «людяним», про яке не звикли говорити вголос – домашнє насилля, систематичні погані звички, егоїзм та врешті-решт прикре, але заслужене прощання зі світовою славою.

З підбірки епізодів з життя Гардінг із легкістю можна було б зробити чорнушну драму. Але режисер Крейг Гіллеспі пішов іншим шляхом – і, дякуючи цьому, виграв. Зробивши ставку не на взаємні побої героїв та важку сімейну історію фігуристки, він сконцентрувався на образі самої Тоні – живої людини із незаперечним талантом та звичайними людськими вадами. Незважаючи на часом скажені витівки, її не сприймаєш як негативного персонажа – втім, як і позитивного. Її сприймаєш такою, якою вона є, і це виділяє фільм із багатьох інших подібних стрічок із романтизованими, ідеалізованими та далекими від звичайних людей героями.

Я, Тоня – стильне кіно із ненав’язливим гумором, що вдало тримає увагу і рівень зацікавленості глядача; проте передусім цей фільм варто подивитися заради гри Марго Роббі, яка перевтілилася у свою героїню із правдоподібністю, гідної найвищих відзнак.

Трейлер фільму Я, Тоня:

Кадри з фільму Я, Тоня:

Share This