Клоун Пеннівайз, що до сліз лякав дітей 90-х, повертається, аби тепер розсмішити їх до сліз. Окрім того, для всіх прихильників історії про Воно приємним бонусом стане зустріч із автором моторошної історії – Стівен Кінг виступив у фільмі у чарівному камео!

Друзі-невдахи із маленького містечка Деррі забули про дитинство, в якому їм загрожувало Воно. Розкидані по містах та соціальних стратах, через 27 років після кривавих подій вони живуть кожним своїм життям. І тільки один із них, що залишився у рідній місцині, не може позбавитися страшних спогадів. Він моніторить всі новини, фіксує усі підозрілі вбивста, слухає всі радіохвилі, аж поки не розуміє: Воно повернулося. Тоді він збирає друзів, аби назавжди позбавитись огидного монстра.

Режисер Андрес Мускетті дозволяє собі спокійне поводження із часом: стрічка триває майже три години. Втім, цей час він використовує із розумом: глядач органічно занурюється в обставини життя кожного із персонажів, які є основним козирем цього фільму. Дорослих акторів підібрали неймовірно вдало – без зайвих зусиль можна здогадатися, хто є хто, і це стосується не тільки зовнішності, але й психофізики героїв. Поза вдало прописаними характерами, варто відмітити рівень акторської майстерності, що протягом усього фільму тримається на рівні 10 із 10. Джеймс Макевой, Джесіка Честейн, Джей Райан, Білл Хейдер, Айзая Мустафа та Джеймс Ренсон відверто насолоджуються перебуванням у шкурі своїх персонажів і дарують насолоду драматизму, гумору та імпровізацій і глядачеві. Так само чудово зіграли і молоді актори, які вже зарекомендували себе в попередній стрічці.

Щодо самого сюжету, то тут можуть виникнути питання. Жахи, які переслідують героїв, так само як і пояснення істинної сутності Воно викликають питання і не піддаються жодній логічній оцінці. Епічна фінальна бійка, ніби вирвана із Месників, здається дещо недоречною і не в дусі того Воно, яким ми його пам’ятаємо і любимо. Але видовищність, так само як і динамічність, протягом усієї стрічки залишається на найвищому рівно.

Але основний козир нової частини – гумор. Кожна сцена жаху, кожен крихітний епізод не просто врівноважений жартом – ці жарти набагато сильніші за моменти страху. Це можна сприймати і як перевагу, і як недолік. Після Воно 2 навряд ви лякатиметесь водостоку, проте неодмінно як слід посмієтесь і вийдете із кінотеатру із чудовим настроєм.

Трейлер фільму Воно 2:

Кадри з фільму Воно 2:

Share This