Секретне досьє – новий фільм Стівена Спілберга, присвячений свободі преси та жінці, яка має прийняти складне рішення.


Дія відбувається у 1971 році. Керівництво газети The Washington Post, по-перше, почало продавати акції своєї видавничої компанії, по-друге, отримує доступ до секретних документів про війну у В’єтнамі. Документів цих 4 тисячі сторінок, і з них можна зрозуміти, що кілька президентів США поспіль, включно з Річардом Ніксоном, який зараз обіймає посаду голови держави, знають, що війну не виграти, але продовжують посилати на неї американських юнаків…

Редакція хоче оприлюднити документи, але це може призвести до катастрофічних наслідків, аж до ув’язнення керівництва. І тут стає остаточно зрозуміло, хто головний герой Секретного досьє. Це Кей Грем (Меріл Стріп), якій газета дісталася після самогубства чоловіка, і яка поки ще не має серйозного досвіду у керівництві будь-чим, окрім домашнього господарства. Вони – світська левиця, тож публікація документів кине тінь і на її друзів. Фільм Спілберга – саме про те, як жінка приймає важливе рішення. Але, звісно, не тільки. Ніколи не зайве поговорити про свободу преси, а у Секретному досьє ще й детально показаний виробничий процес. Можна навіть побачити, як збирають газетні шпальти буквально по літерах. Та й загалом поспостерігати, як працювалося журналістам до епохи інтернету і смартфонів.

Меріл Стріп та Том Генкс (він грає редактора газети Бена Бредлі) утворюють неймовірний акторський ансамбль; дивитися на них можна безкінечно. Також неможливо не звернути уваги на вишуканий одяг героїні Стріп. Загалом, Секретне досьє ніби і звичайний фільм, що складається з набору типових для Голлівуду елементів, а часом й кліше. Але згодом розумієш, що насправді це – шедевр, один з найкращих фільмів Спілберга і найкраща роль Меріл Стріп.
Фільм номінований на Оскар лише у двох категоріях – Найкраща головна жіноча роль і Найкращий фільм: вирогідно, може виграти в обох.

Трейлер фільму Секретне досьє:

Кадри з фільму Секретне досьє:

Share This