Стрічка Темні часи розповідає про кілька доленосних для світової історії днів у травні 1940 року, коли Велика Британія вирішила не йти на перемовини з Гітлером, а воювати з ним.

Фільм британського режисера Джо Райта (Спокута, Анна Кареніна) починається з моменту, коли Вінстона Черчилля (Гері Олдмен) призначили прем`єр-міністром Великої Британії у надскладний і для цієї країни, і для Європи загалом час. Одразу зрозуміло, що фігура Черчилля напрочуд суперечлива, і багато хто його боїться. Навіть король (Бен Мендельсон). Основна інтрига закручена на тому, що міністр закордонних справ Галіфакс (Стівен Ділейн) наполягає на перемовинах з Німеччиною, які Черчилль наполегливо заперечує.

Темні часи розповідає про події усього лише кількох травневих днів 1940 року. Саме тих днів, коли британська армія застрягла у Дюнкерку. Про події з точки зору простих солдат можна подивитися у минулорічній роботі Крістофера Нолана, тоді як Темні часи присвячено переважно образу Черчилля. Який багато пив, курив, мав жахливий характер, але також і ті якості, які врешті призвели до перемоги над фашизмом.

59-річний Гері Олдмен грає 65-річного Черчилля не просто блискуче – геніально. Це, мабуть, найкраща роль актора (гримери теж постаралися). До речі, Олдмен став четвертим актором з Гаррі Поттера, який зіграв Черчилля – до нього були Майкл Гембон, Тімоті Сполл, Брендан Глісон.

На акторській грі тримається уся стрічка, недоліки якої легко не помітити, захопившись одним-єдиним майстерно втіленим образом. А недоліки є – забагато діалогів і пафосу, нерозвиненість інших персонажів. Та й загалом фільм Темні часи буде цікавий більше тим, хто вивчає історію, а не шанувальникам блокбастерів.

Трейлер фільму Темні часи:

Кадри з фільму Темні часи:

Share This