У готелі Fairmont Grand Hotel у Києві відбулася церемонія вручення нагород Першої Національної Кінопремії. Громадськості стали відомі імена лауреатів премії “Золота Дзиґа”.

Почесним гостем церемонії став польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі. “Я вітаю вас з першою церемонією Національної Кінопремії. Вона необхідна для такої великої країни та для вашого кінематографу”, – сказав він.

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко назвав день нагородження фантастичним для українського кіно, адже саме 20 квітня був прийнятий закон України про державну підтримку кінематографії і саме 20 квітня вперше вручається Золота Дзиґа.

Отже, володарями перших статуеток “українського Оскару” стали:

Українська актриса театру та кіно Лариса Кадочнікова отримала статуетку Першої Національної Кінопремії  за внесок у розвиток національного кіно.

Римма Зюбіна вручила статуетку у номінації “Найкращий актор другого плану” Миколі Боклану за роль у фільмі Гніздо горлиці.

Віктор Андрієнко вручив нагороду “Найкраща акторка другого плану” Наталі Васько за роль у фільмі Гніздо горлиці.

Звання Найкращого ігрового короткометражного фільму отримала стрічка Кров’янка режисера Аркадія Непиталюка та  продюсера Максима Асадчого.

“Коли ми говоримо про короткометражні фільми, то саме з ними пов’язано найбільше нагород на міжнародній фестивальній арені, тож я сподіваюся, що українські фільми будуть продовжувати отримувати найвищі звання і надалі”, –  зазначив у своїй промові член Наглядової Ради, арт-директор Української Кіноакадемії Алік Шпилюк.

Алла Загайкевич, композитор фільму Жива ватра, отримала статуетку Першої Національної Кінопремії у номінації Найкращий композитор.

Стрічка Микита Кожум’яка режисера Манука Депояна та продюсерів Дмитра Белінського, Ігора Роми, Ірини Манжосової стала переможцем у номінації Найкращий анімаційний фільм.

За роботу над фільмом Моя бабуся Фані Каплан Олександр Батенєв та Сергій Бржестовський отримали статуетку Золота Дзиґа у номінації Найкращий художник-постановник. 

Наступну статуетку Моя бабуся Фані Каплан отримала уже за сценарій – вона дісталася Олені Дем’яненко та Дмитру Томашпольському.

Відзначили і документальне кіно: у цій номінації кращим фільмом було визнано Головну роль режисера Сергія Буковського. Режисер зазначив, що документальна номінація була найсильнішою з усіх інших. Жанр документального кіно в Україні, за словами Сергія Буковського, як і раніше, представляє якісні роботи.

Премія ім. Ю. Іллєнка – тобто перемога у номінації Найкращий режисер – дісталася творцю фільму Гніздо Горлиці Тарасу Ткаченко.

“Я чекав цього, але усе одно перехоплює дух. Перша Національна Кінопремія проходить не даремно у квітні, тож нехай український кінематограф продовжує квітнути!”, – сказав він у своїй промові.

Та на цьому нагороди Гнізда горлиці не завершилися – наступною на сцену піднялася Римма Зюбіна, аби отримати нагороду у номінації Найкраща акторка.

Посмертно Дзиґу за акторську роботу у Гнізді горлиці отримав Віталій Лінецький – статуетку приймав син актора.

Тріумфом стало вручення статуетки за найкращий фільм. Її вручав голова Правління Української Кіноакадемії, режисер, сценарист, актор Михайло Іллєнко. Щоб отримати нагороду, на сцену знову піднялися представники Гнізда горлиці, загалом зібравши для стрічки шість Дзиґ.

Share This