Довгоочікувана стрічка Люка Бессона нарешті виходить в український прокат. Як завжди, майстер екрана тримає високу планку візуальної сторони фільму, а от сюжет вийшов дещо неочікуваним.

Далеке майбутнє. Валеріан, спеціальний агент на службі у Об’єднаної Федерації Людей, вирушає на чергове завдання разом із своєю напарницею – талановитим пілотом та спокусливою дівчиною Лорелін. Не менше, аніж виконати завдання, хлопець хоче, аби Лорелін відповіла згодою на його пропозицію руки та серця. Проте дівчина попалася із характером: замість того, щоб відповісти радісне «так», вона охоче вплутується у бійки, гонитви та небезпечні ситуації по цілому Всесвіті. Нове завдання захоплює і самого Валеріана: розслідуючи заплутану справу в планетній агломерації під назвою Місто тисячі планет, агенти не тільки познайомляться з різноманітними та дивовижними істотами, але і зазирнуть за лаштунки Федерації, аби дізнатися деякі чорні секрети.

Світ, що постає на екрані, можна назвати бездоганним. Чарівні, смішні або огидні позаземні створіння, колоритні персонажі та віртуозне технічне виконання задовольнять найвибагливіших фанатів жанру фантастики. До деталей пророблені локації змушують жаліти, що за динамікою сюжету немає можливості роздивитися їх ретельніше. Плин сюжету не сповільнюється ні на мить, що не дає можливості засумувати.

Проте жанрова сторона стрічки викликає питання. Серйозність бойових дій та епічність політичної операції, представленої у сюжеті, не в’яжуться із романтичною і комедійною стороною фільму. Передусім це пов’язано із головними героями: незважаючи на чудово поставлені бійки, молоді та гарні Дейн Дехан і Кара Делевінь не створюють образ серйозних агентів, здатних вирішити долю всесвіту. Часто їх персонажі є більш невиразними, аніж епізодичні герої, яких вони зустрічають на шляху до своєї мети. Графічно створені жителі планети Мюл, смішна трійця качкоподібних торгівців або оригінальний гуманоїдно-іншопланетний образ Ріанни справляють більше емоційного враження, хоч і займають набагато менше екранного часу. За підсумками стрічки можна сміливо сказати, що люди в акторській грі та цікавості розвитку образів програли створінням із інших світів.

Сам сюжет є часом епічним, часом розважальним, часом ліричним, часом наївним. Невизначеність жанру заважає сприйняттю і зводить нанівець усю технічну міць фільму. Втім, завдяки цьому Валеріан і місто тисячі планет завойовує нову аудиторію: стрічка може стати хорошим вибором для тінейджерів, а особливо – тих з них, хто відправляється до кінотеатру на побачення.

Трейлер фільму Валеріан і місто тисячі планет:

Кадри з фільму Валеріан і місто тисячі планет:

Share This