12 жовтня у Києві фільмом Фатіха Акіна На межі відкривається щорічний фестиваль Нове німецьке кіно, який проводиться Ґете-інститутом спільно з компанією Артхаус Трафік.

На межі – нова робота німецького режисера турецького походження Фатіха Акіна, прем’єра якої відбулася в рамках 70-го Каннського кінофестивалю. За роль жінки, яка в результаті теракту втрачає сина та чоловіка, виконавиця головної ролі Діане Крюгер була названа кращою акторкою кіноогляду. Стрічка була обрана Німеччиною в якості національного кандидата на отримання премії Оскар за кращий фільм іноземною мовою. Показ На межі запланований лише у Києві.

В рамках фестивалю також будуть показані комедії Одного разу у Німеччині і Я та Камінські, драма 24 тижні, документальні фільми Бойс та Школа №3.

Спеціальними гостями київського показу Школи №3 стануть автори фільму – режисери Ґеорґ Жено та Ліза Сміт, а також головні герої стрічки – школярі з міста Миколаївка Донецької області. Ґеорґ Жено – директор, куратор та один із засновників документального театрального проекту Театр.doc, автор понад 80 театральних проектів у Східній Європі. З 2015 Жено співпрацює з Наталією Ворожбит як художній керівник Театру Переселенця в Києві. Ліза Сміт – випускниця міжнародних кіномайстерень, авторка декількох короткометражних робіт. Школа №3 – її дебютний повнометражний фільм.

Фестиваль Нове німецьке кіно проходить у Києві (12-18 жовтня), Чернівцях (19-24 жовтня), Львові (26-31 жовтня), Дніпрі (10-14 листопада), Одесі (16-20 листопада) та Харкові (16-20 листопада). Усі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Share This