4 квітня у кінотеатрі «Київ» стартує перша кінопрограма «Французької весни» – «Роман з кіно». Ретроспективна добірка представить глядачам екранізації французьких бестселерів. Покази пройдуть також в Одесі (11 – 16 квітня), Львові (19 – 23 квітня), Рівному (19 – 26 квітня), Дніпрі (22 – 26 квітня) і Запорожжі (19, 21, 23 – 25 квітня).

У Києві секцію відкриє трагікомедія До побачення там, нагорі про художника, який був спотворений на фронтах Першої світової. В основу стрічки ліг однойменний роман П’єра Леметра, що був відзначений Гонкурівською премією – найпрестижнішою літературною премією Франції. Фільм Альбера Дюпонтеля отримав п’ять премій Сезар – за найкращі режисуру, адаптований сценарій, операторську роботу, декорації та костюми. Головну роль у фільмі виконала висхідна зірка французького кіно Науель Перес Біскаярт (120 ударів в хвилину).

Розкішна костюмована драма Обмін принцесами розповість про долю французької принцеси та іспанської інфанти. В одній із головних ролей – Ламбер Вільсон, знайомий українським глядачам за роллю Жака-Іва Кусто в стрічці Одіссея. Фільм екранізує роман письменниці Шанталь Тома, яка вже працювала з кіно: її попередня книга Прощавай, моя королева також перенесена на екран, стрічка відкривала 62-й Берлінський кінофестиваль.

Детективний трилер 38 свідків зосереджений на подіях однієї ночі – біля житлового будинку вбита дівчина, але ніхто з мешканців не бачив нічого незвичайного. Одним із головних джерел натхнення режисер фільму, бельгієць Люка Бельво називає детективи Жоржа Сіменона.

В рамках показів глядачі також побачать мелодрами Розалі Блюм і Лулу – оголена жінка.

В інших містах України програма поповниться мелодрамою Вілла Амалія та підлітковим сай-фаєм Одні. Перший з фільмів знятий за однойменним романом Паскаля Кіньяра і розповість про композиторку, яка розриває всі зв’язки з минулим і переселяється на італійський острів Іскія. У головній ролі – легенда французького кіно Ізабель Юппер. Одні Давида Моро описує світ, в якому зникли всі люди – залишилися лише четверо підлітків.

Програма «Роман з кіно: екранізація французьких бестселерів» пройде у Києві з 4 по 11 квітня.

Share This