З 28 листопада по 4 грудня відбудеться 19-й фестиваль «Нове британське кіно», який організовує Британська Рада в Україні та кінодистриб’ютор «Артхаус Трафік». Цьогорічна програма фестивалю незмінно насичена – призери Канн, фаворити британських премій та фестивальні хіти. Покази відбудуться у кінотеатрі «Жовтень» з 28 листопада по 4 грудня. Всі фільми фестивалю демонструються мовою оригіналу з субтитрами.

Почесною гостею фестивалю «Нове британське кіно» стане режисерка Аґнешка Голланд, триразова номінантка на премію «Оскар», сценаристка фільмів Кшиштофа Кесльовського та Анджея Вайди, режисерка епізодів культових серіалів «Прослуховування», «Картковий будинок» та «Вбивство». Вона відвідає Київ, щоб особисто представити історичний трилер «Ціна правди» українським глядачам. Фільм спільного виробництва Великої Британії, України та Польщі розповідає історію валлійського репортера Ґарета Джонса, який вперше в західній пресі заявив про український Голодомор. У головних ролях – Джеймс Нортон («Війна і мир») та Ванесса Кірбі («Корона»). «Ціна правди» стала першою копродукційною стрічкою України, Великої Британії та Польщі.

У програмі фестивалю на глядачів чекає також нова робота ветерана британського кіно Кена Лоуча – соціальна драма «Вас не було на місці». Світова прем’єра стрічки відбулася в рамках основної конкурсної програми Каннського кінофестивалю. За традицією, Лоуч фокусується на соціальній критиці на прикладі сім’ї кур’єра-роботяги, які намагаються звести кінці з кінцями в сучасній Англії.

З основної програми Каннського кінофестивалю до програми «Нового британського кіно» відібрано і науково-фантастичну драму «Малюк Джо». Стрічка режисерки Джессіки Гауснер, знята у найкращих традиціях серіалу «Чорне дзеркало», розповідає про корпорацію, яка займається виведенням нових видів рослин. Головні ролі у стрічці виконали Бен Вішоу та Емілі Бічем, яка була відзначена премією Каннського кінофестивалю за найкращу жіночу роль.

«Дієго Марадона» – документальний хіт про зірку світового футболу, одіозного Дієго Марадону. Стрічка дає глядачам можливість оцінити на великому екрані архівні відеозаписи, які вперше побачать світ у фільмі. Режисер – дворазовий лауреат премії BAFTA за найкращий документальний фільм Азіф Кападіа («Емі», «Сенна»).

Остання робота Пітера Джексона («Володар перснів») – документальна стрічка «Вони не постаріють». В її основу лягли кадри Першої світової війни з архіву Імперського військового музею в Лондоні – понад 100 годин зйомок на чорно-білу плівку, які було відреставровано, переведено у колір та озвучено (до 100-річчя завершення війни 1918-2018).

Пристрасна мелодрама «Тільки ти» – дебютний повнометражний фільм режисерки Гаррі Вутліфф. Головні ролі у романтичній історії однієї ночі, яка переросла у стосунки, зіграли Лая Коста («Вікторія») та Джош О’Коннор («Корона»).

Share This