Новий фільм Роя Андерссона – спеціальна подія “Скандинавської панорами” на кінофестивалі “Молодість”.

“Скандинавська панорама” щороку дарує київським глядачам найкращі фільми зі скандинавських країн. Особливою подією цьогорічної програми стане показ стрічки Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття режисера Роя Андерссона, володаря головного призу Венеційського МКФ.

Фільм одного з найбільш знакових шведських режисерів є третьою частиною трилогії, куди увійшли Пісні з другого поверху та Ти, що живеш.

Наче Дон Кіхот та Санчо Панса сьогодення, Сем та Джонатан – двоє комівояжерів, що, подорожуючи, продають різноманітні новинки – запрошують глядача у мандрівку, яка стає калейдоскопом людських доль.

Назва фільму посилається на роботу нідерландського художника Пітера Брейґеля-старшого “Мисливці на снігу”. Картина зображає зимовий пейзаж з деревами, на яких сидять птахи, спостерігаючи за людьми.

Прем’єра фільму відбулася 2014-о року на Венеційському кінофестивалі. Стрічка Роя Андерссона здобула “Золотого лева” – головну нагороду кінофоруму. Також фільм висунули від Швеції на Оскар в номінації “найкращий фільм іноземною мовою”.

Рой Андерссон вважається одним з найбільш значущих європейських режисерів сьогодення. 4 фільми з його доробку було номіновано на Оскар від Швеції.

Share This